Z diskuze karlovarských zastupitelů

Vážená redakce,

již delší dobu se zájmem sleduji jednání zastupitelstva města Karlovy Vary on-line. Opakovaně mne zaujaly postoje, reakce, hlavně však projevy jednotlivých zastupitelů. Některé si pak rád poslechnu i ze záznamu.

Jako třešničku na dortu pak považuji vystoupení jednoho z nich, jehož projev k problematice referenda o osudu Vřídelní kolonády si dovoluji předložit. Věřte – nevěřte, přepsat jeho mluvené slovo do psaného textu bylo více než komplikované…

Cituji:

„Dobrý den, já bych chtěl jenom krátce zareagovat na slova pana Sláby tady ohledně toho referenda. É…pane Slábo, é…otázka byla, é…myslím si, že ač, é…é…posvěcena soudem, že byla to, myslím si, že hlavní kámen úrazu té toho referenda bylo to, že když se podíváte na stati…na statistiku é…účasti é…v…v referendu a účasti v prezidentských volbách, tak tam vidíte úplně jas…jasnou…é….é…jakoby …, …symetrii toho, že když byla …é…referendum v jiný budově, tak é…volební účast tam rapidně klesla a é…byly případy, že by, že bylo, …é…é…že se mohlo volit v referendu v jiný budově a ještě se ta…ta budova byla zamčená a muselo se tam na ní ťukat. É…to se vodehrávalo většinou, é…když už bylo é…, …potmě, é…Jiří, jestli tomu nevěříš, já Ti é…přivedu X dů…, X svědků, který, é…byť pří…byť jeden příklad, jsou za Tašovice, to bylo v jiný budově, kde se muselo ťukat, muselo se na ně…na ně, na ně é…dobouchat, vůbec, aby se tam lidi…lidi dostali a tak é…v Rybářích to bylo to samý, é…ve většině volebních místností se muselo é…referendum é…volit v prvním patře, což taky pro lidi bylo…é…tak tak problematičtější, než kdyby to bylo ved…vedle, vedle sebe v jedný, v jedný, na jednom patře, takže to si myslim, že…že byly hlavní důvody toho, proč é…nakonec referendum ne…nedopadlo, protože třista hlasů, si myslim, že jakoby už i těch třista hlasů, který by přišlo s odpovědí NE, by u…u platnost referenda jenom potom posvětila, myslim, že to byl hlavní, hlavní …, …důvod toho, proč to referendum neprošlo, ne otázka.“

Autorem je zastupitel, který se nechal kdesi slyšet, že on vlastně ani pracovat nemusí, protože má tolik funkcí v komisích města Karlovy Vary i krajském zastupitelstvu, že jej to v klidu uživí. Inu – asi renesanční člověk. Jestli nás – občany města – zastupují podobní zřejmě vzdělanci v mnoha oborech, pak se nedivím, že Vary jsou tam, kde jsou. A takto jsme to opravdu chtěli?

S pozdravem, Aleš Dostál

Zajímají nás vaše názory na aktuální témata v Karlovarském kraji. Své náměty a příspěvky můžete psát na email: karlovarky@gmail.com 

Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor a redakce texty neupravuje. Články v „Blogu“ občana nevyjadřují názory redakce.

Aleš Chmelík

1 thought on “Z diskuze karlovarských zastupitelů

 1. Jarda Fujdiar aneb cesta k moci za jakoukoli politickou stranu nebo hnutí:

  2006 – Kandidátní listina do zastupitelstva města:
  NEZ.DEMOKRATÉ (předs.V.Železný) – NEZVOLEN

  2010 – Kandidátní listina do zastupitelstva města:
  HNUTÍ O CO JIM JDE?! – Zvolen

  2012 – Kandidátní listina do zastupitelstva města:
  KOALICE PRO KARLOVARSKÝ KRAJ – NEZVOLEN

  2014 – Kandidátní listina do zastupitelstva města:
  OCJJ, KDU-ČSL, Piráti, Zelení – Zvolen

  2016 – Piráti (Krajské volby)- NEZVOLEN

  2018…?

  Jaroslav Fujdiar se dá označit jako nebývale zkušený a orientovaný nejen v přeskakování z kandidátek na kandidátku, ale také v obcházení pravidel Města při vypisování výběrových řízení.

  Fujdiar se tak jako „zdatný“ správce předvedl při opravě Letního kina, když vykonával funkci jednatele městské společnosti KV City. Bez potřebného stavebního povolení začal vydávat desítky objednávek. Aby se Fujdiar vyhnul výběrovým řízením podle pravidel Města, praktikoval takzvaná dělení zakázek, kdy jednomu dodavateli vydáte na stejnou práci více objednávek a tím se dostanete pod finanční limit, při kterém už musíte vypsat výběrové řízení. Takže nebylo vypsáno výběrové řízení na přistavení a odvoz velkoobjemových kontejnerů na odpad v ceně kolem 380 000,-Kč, ale bylo vydáno firmě RESUR celkem 28 objednávek ve stejné ceně. Stejně tak bylo postupováno u dodávek betonu a materiálu. Celková cena opravy Letního kina se vyšplhala k pěti milionům korun a na žádnou z dodávek zadaných Fujdiarem nebylo vypsáno výběrové řízení. V té době, kdy zuřila ekonomická krize, bylo běžné, že se ceny zakázek dařilo Městu snižovat o 20 – 30%, ale pouze v případě, že by se jednalo o veřejná výběrová řízení. Což Fujdiar nepraktikoval.

  Tudíž karlovarské firmy se neměly možnost do výběrových řízení přihlásit, protože Fujdiar je nevyhlašoval!!! Oslovoval pouze firmy, které si vybral na základě ………. volič si jistě doplní).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..