Energetici v prodloužení udolali Olomouc, rozhodl Flek

Karlovarská KV Arena hostila v neděli souboj o dvanáctou pozici tabulky, kde se postavili Energetici proti Olomouci. Bod navíc nakonec zůstává v Karlových Varech, ale oba týmy zůstanou na stejné pozici. Domácí se dostali v první třetině do vedení po střele Jakuba Fleka a na začátku druhé třetiny ješte zvýšili vedení na 2:0. Hanákům stačily jen další tři minuty, aby utkání vyrovnali a ve třiatřicáté minutě Jan Knotek proměnil trestné střílení a dokonal svůj hattrick. V polovině třetí třetiny bylo opět vyrovnáno a rozhodnuto bylo až v prodloužení.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

V úvodní třetině byla k vidění pouze jedna jediná branka, o kterou se postaral Jakub Flek a po krásné kombinaci tak poslal Energii do vedení a domácím se podařilo využít početní výhodu. Druhou přesilovou hru se jim nepodařilo využít a skóre se tak do konce první třetiny nezměnilo. Početní výhodu měli k dispozici i hosté, těm se ale nepodařila využít.

Druhou třetinu začali Energetici skvěle, když po 35 sekundách zvýšil na 2:0 po individuální akci Tomáš Rachůnek. Ještě ve druhé třetině se ale Jan Knotek postaral o to, že do vedení šla Olomouc, když vstřelil dva góly v dlouhé pětiminutové přesilovce po faulu Dlapy a následně dokonal hattrick z trestného střílení.

O vyrovnání se ve třetí třetině postaral Petr Koblasa, který v půlce závěrečné třetiny vstřelil gól. To je také důvod, proč šlo utkání do prodloužení, ze kterého nakonec vyšli vítězně Karlovarští zásluhou proměněného brejku Jakuba Fleka a bod navíc tak zůstal v domácí KV Aréně.

OHLASY TRENÉRŮ

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme dokázali zápas vyhrát a dokázali jsme získat dva body. Na druhou stranu mě mrzí, že jsme nezískali body tři, kdybychom byli disciplinovanější a psychicky odolnější, tak jsme ten zápas kontrolovali a mohli jsme ho dohrát za tři body. Bohužel jsme ve druhé třetině přistoupili na plácanou a přestali jsme hrát hokej. Chtěli jsme se s Olomoucí přetlačovat, což byla samozřejmě voda na jejích mlýn a proto jsme ten zápas díky tomu málem ztratili. Musíme se z toho ponaučit a nesmíme se přizpůsobit soupeři, ale musíme hrát svoji hru. Musíme dělat věci, které nám přináší body a které nás zdobí a ne se chtít s někým strkat a mlátit. To mě na tom zápase mrzí, protože nebýt toho, tak jsme těch bodů mohli mít i víc.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Byl to vyrovnaný zápas, bylo tam dnes spoustu emocí, mělo to náboj jako v play-off. Obě mužstva do toho šla naplno Prohrávali jsme 0:2, díky delší přesilovce jsme se dostali zpátky do zápasu, vedli jsme 3:2. Domácí potom ve třetí třetině vyrovnali, proto bych řekl, že ta remíza po šedesáti minutách byla asi spravedlivá. Škoda, že jsme neurvali druhý bod.