Energie se srdcem na pravém místě.

Získejte v aukci hraný dres Energie a podpořte pana Jiřího Hose

Karlovarský hokejový klub se znovu rozhodl pro podporu dobré věci. Prostřednictvím aukce na webu – sportovniaukce.cz podpoří pana Hose, který by se po svém vážném zranění rád vrátil do běžného života.

CHARITATIVNÍ AUKCE HRANÝCH DRESŮ

Vydražit můžete dres Dávida Grígera, Petra Šenkeříka, Filipa Novotného, Michala Plutnara, Tomáše Rachůnka, Ondřeje Beránka a Jakuba Fleka. Jedná se o hrané bílé dresy ze sezony 2018/19, navíc s podpisem každého hráče. Aukce bude až do 9. prosince probíhat na webu sportovniaukce.cz.

PŘÍBĚH PANA HOSE

Jiří žil do svých 46 let běžným a spokojeným životem. Pracoval jako elektrikář, měl rodinu a rád se věnoval opravě aut. Dne 30. srpna 2016 šel pan Hos do práce opravovat trafostanici do Hranic u Aše. Z důvodu zapnutého elektrického zařízení však došlo k elektrickému výboji. Jiří přišel o obě ruce a levou nohu, další jeho kolegové utrpěli popáleniny, jeden svým zraněním bohužel podlehl na místě. Jiří byl v kritickém stavu transportován do Fakultní nemocnice Vinohrady v Praze. Rozsah popálenin činil 41%, v umělém spánku byl přes dva měsíce. Podstoupil mnoho operací a prodělal několik těžkých celkových zánětů organismu. Měsíc a půl byl kvůli selhání ledvin dialyzován.

 

Po půl roce byl převezen do nemocnice v Ostrově u Karlových Varů, kde mu byla poskytnuta rehabilitační péče. Jiří se s následky dlouho a těžce vyrovnával. K tomu všemu přišel o svůj sluch, snaží se odezírat. Trvalo dlouho, než si Jiří uvědomil, že nemá ruce…

Dnes se snaží chodit s pomocí protézy, učí se také používat náhrady rukou. Rád by se věnoval sportu a zařadil se do normálního života. Již druhou sezonu je Jiří Hos fanouškem HC Energie Karlovy Vary. Velkou oporou jsou jeho manželka Jana, děti Jan a Lenka a ostatní rodinní příslušníci.

Celá částka z aukce bude věnována panu Hosovi na pořízení nového speciálního invalidního vozíku, který stojí – 77 028 Kč.

Zdroj: hokejkv.cz


 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..