„Geniální“ žaloba o KV Arenu skončila fiaskem!

Žaloba, ve které se město domáhalo půl miliardy korun za údajně předraženou multifunkční halu (KV ARENA), skončila fiaskem.

Letitý spor, který začal v květnu roku 2011 podáním žaloby na sdružení firem BAU – STAV, Metrostav a Syner, tak bude mít pro město neblahý finanční dopad. Stavební firmy budou po městu požadovat úhradu nákladů za tento dlouholetý soudní spor. Ty se mohou vyšplhat na astronomickou sumu. Některé odhady dokonce mluví o částce převyšující 60 milionů korun!

Politici přitom vůbec nepočítali s variantou, že by tento soud mohli prohrát. Například Jiří Kotek (Alternativa), který žalobu podal, byl přesvědčen, že hala patří stavebním firmám a město dostane nazpět až celou miliardu. Prohlásil: Jen čekáme, že to soud potvrdí“. Podle tehdejšího prvního náměstka primátora Jaroslava Růžičky šlo dokonce o geniální žalobu. Primátor Petr Kulhánek (KOA) šel ve svých optimistických prohlášeních ještě dál a tvrdil: „prohra je z 99 % nereálná“. No škoda, že ne ze 100%…

Co říct závěrem? Město se prostřednictvím některých politiků pustilo do soudního sporu, který označovali za geniální a předem vyhraný, ale nakonec způsobili městu mnohamilionovou škodu. Hazardují, protože je samotné to nestojí ani korunu. Zaplatí to jako obvykle všichni daňoví poplatníci. V tomto případě občané Karlových Varů. A pokud si myslíte, že někdo z nich vyvodí alespoň politickou odpovědnost, tak vás ujišťuji, že nevyvodí. Naopak před volbami se na vás budou zase usmívat z billboardů a žádat o další podporu.

Autor: Aleš Chmelík

1 thought on “„Geniální“ žaloba o KV Arenu skončila fiaskem!

  1. Podat žalobu na ing Kotka a požadovat náhradu škody způsobené městu K.Vary za celé soudni řízení včetně nákladů právního zastupování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..