Golfová hřiště v Karlovarském kraji. II díl.

V prvním díle našeho seriálu o golfových hřištích v Karlovarském kraji jsme vám představili golfový areál Cihelny, Golf & Racing club ve Dvorech a asi nejznámější hřiště Golf Resort Karlovy Vary.

Dnes se s námi můžete podívat na další tři golfová hřiště, která se nacházejí v našem kraji.  Navštívíme Golf Club Kynžvart, Golf Club Luby a Golf klub Klášter Teplá. Naše putování začneme u prvně jmenovaného, tedy na hřišti v Kynžvartu.

Golf Club Kynžvart. Toto 18-ti jamkové hřiště na západě Čech navrhoval slavný golfový designer Christoph Städler. V projektu nezapomněl ani na 150 m široký rybník mezi jamkou 18 a třemi odpališti.

Historie klubu se začala psát v letech 2004-2008, kdy byl klub oficiálně založen a započalo se se stavbou hřiště. Samotné hřiště bylo otevřeno v roce 2008.

Golfový areál leží v překrásném prostředí historického zámeckého parku v anglickém stylu, založeného v letech 1821-1831 kancléřem Metternichem. Resort je citlivě zasazen do historicky i přírodně výjimečného prostředí s kulisou klasicistního zámku.

Nádherné 18 jamkové hřiště s nálepkou GENIUS LOCI, je svým designem pro většinu hráčů nezapomenutelným zážitkem. Není to náhoda, že každá jamka má své jméno a svůj vlastní příběh. Překrásným vzhledem a kvalitou hracích ploch se řadí mezi TOP hřiště v České Republice.

Areál byl navržený slavným golfovým designérem Christophem Städlerem, který využil dispozic zámeckého lesoparku, okolní přírody a kombinací tradičních i moderních prvků se podařilo vytvořit rozmanité a pestré hřiště ve stylu parklandu. Hřiště svým rozložením odpališť uspokojí jak náročné golfové profesionály a amatérské hráče, tak i rekreační hráče. Kromě samotného hřiště jsou zde k dispozici veškeré cvičné plochy.

Golfové hřiště Kynžvart prošlo v letech 2013 – 2016 několika zásadními inovacemi a společně s perfektním servisem pro hráče dokáže zajistit dokonalý golfový zážitek.

Golf Club Kynžvart se nachází na okraji Slavkovského lesa, v pomyslném středu mezi ostatními pěti hřišti ( Royal Golf Club Mariánské Lázně, Golf Resort Karlovy Vary, Golf Resort Cihelny, Golf Resort Františkovy Lázně a Golf Sokolov ), která leží od Kynžvartu v okruhu do 50 kilometrů. Nejblíže jsou dvě nejstarší golfová hřiště v Čechách, která pamatují ještě doby rakousko-uherské monarchie – golfové hřiště v Mariánských Lázních a Karlových Varech.

Více informací: Golf Club Kynžvart

Golf Club Luby. Devítijamkové hřiště v Lubech bylo založeno v roce 1994. 

Na přelomu roku 2002 – 2003 proběhla přestavba greenů. V červnu roku 2004 bylo hřiště přenormováno. V roce 2005 byl otevřen nový draiving range cca 50m od klubovny a v závěru sezóny téhož roku byla dodělána dlouho očekávaná závlaha. Na konci jara a začátkem léta roku 2007 byl otevřen nově založený putting green.

Nynější počet jamek by se měl v budoucnu zdvojnásobit. V Lubech tedy časem budou hráči mířit na 18 greenů. Návštěvníky tohoto obtížnějšího hřiště jistě potěší množství cvičných ploch. V blízkosti hřiště je možné navštívit 22 metrů vysokou rozhlednu.

Více informací: Golf Club Luby

Golf klub Klášter Teplá. Zahrát si na hřišti Golfového klubu Teplá znamená klidně a relaxačně strávený den, bez spěchu, shonu a stresu, v tichém prostředí a na čerstvém vzduchu. 

Golfový klub Teplá byl založen v roce 1995. Hřiště se rozkládá v krásném prostředí Slavkovského lesa. Golfklub má širokou členskou základnu, jednu z největších mezi devítijamkovými hřišti v ČR. I přes tento fakt je atmosféra v klubovně a na hřišti spíše domácká a přívětivá. Hřiště nebývá přeplněno a hra bývá pro hráče taková, jaké je celé okolní prostředí – velmi klidná a pohodová.

Zahrát si na zdejším příjemném 9jamkovém hřišti s parem 68 znamená klidně a relaxačně strávený den uprostřed Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, bez spěchu a shonu, v sousedství premonstrátského kláštera a  poblíž 16-ti hektarového anglického parku. Hra na přívětivých jamkách bez výraznějších modelací je ideálním útočištěm pro všechny, kteří nechtějí řešit občasný stres na větších hřištích. Hřiště se nachází v těsné blízkosti lázeňského města Mariánské Lázně.

Více informací: Golf klub Klášter Teplá

V třetím pokračování naší série o golfových hřištích v našem regionu vás zavedeme do Františkových Lázní, Sokolova a Mariánských Lázní.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *