Golfová hřiště v Karlovarském kraji III. díl

V předchozích dvou dílech jsme vám představili již šest krásných golfových areálů, které se nacházejí na území Karlovarského kraje. V dnešním třetím pokračování se můžete společně s námi podívat na další tři, a to konkrétně do Františkových Lázní, Sokolova a Mariánských Lázní.

Jako první vám dnes ukážeme jedno z nejkrásnějších hřišť České republiky – Golf Resort Františkovy Lázně

Hned za německou hranicí vás v Hazlově u Františkových Lázní čeká sportovně náročné 18-ti jamkové golfové hřiště. Bylo otevřeno v roce 2002 v půvabné krajině chráněné přírodní oblasti povodí Ohře. 18 drah mezinárodního standardu bylo v přírodním stavu harmonicky začleněno do krajiny.
Jen několik minut jízdy autem od hraničních přechodů Selb – Aš, Schönberg – Vojtanov a Schirnding – Pomezí je vám k dispozici zcela nové zařízení společnosti Golf Resort Franzensbad k.s. s mnoha nabídkami pro perfektní golfový zážitek. Klubový management a všechen personál se postará o to, abyste se v jednom z nejkrásnějších koutů českého lázeňského trojúhelníku cítili vítanými návštěvníky.

Zdroj a více informací Golf Resort Františkovy Lázně

Naše druhá zastávka bude v Sokolově v místním Golf Clubu 

V místě, kde se nyní nachází golfové hřiště Sokolov, byla na počátku 20. století vesnice Horní Rychnov, která začala mizet v roce 1939, kdy byl otevřen důl Silvestr a vytěženo první uhlí. Těžební činnost na Silvestru byla ukončena v roce 1981. Výstavbu golfového hřiště zrealizovala na svých pozemcích společnost Sokolovská uhelná, právní nástupce, a.s. jako příkladný projekt navazující na sanační a rekultivační úpravy pozemků po těžbě hnědého uhlí. Podobu hřiště navrhla v roce 2002 – 2003 firma Städler Golf Courses německého architekta Christopha Städlera. Na hřišti proběhly v roce 2003 přípravné terénní práce a v roce 2004 zemní práce. Na jaře 2005 byla otevřena golfová akademie, jejíž součástí jsou krytá cvičná odpaliště, cvičné putting greeny a chipping green. Od léta 2005 bylo postupně uváděno do provozu zázemí hřiště, k němuž patří recepce, restaurace, bar, VIP salonek, letní terasa, prostory pro klubový život, pro-shop, kanceláře, šatny a parkoviště. Na hřišti se hraje od podzimu 2005, ale slavnostní zahájení proběhlo 28. září 2006. Golfové hřiště v Sokolově se zařadilo svými parametry, designem i kvalitou mezi golfové klenoty mistrovských hřišť v České republice a mezi návštěvníky resortu je velmi oblíbeným hřištěm, kam se velice rádi vracejí. Rozloha hřiště s osmnácti jamkami je přibližně 200 ha. Ke každé jamce přísluší 4 odpaliště.

Zdroj a více informací Golf Club Sokolov

Dnešní poslední povídání o golfových hřištích zakončíme v Mariánských Lázních ve zdejším Royal Golf Clubu

První míček na tomto hřišti, tehdy 9-ti jamkovém, odpálil anglický král Edward VII. Přívlastek „ROYAL“ však získal klub až v roce 2003. Byl mu udělen královnou Alžbětou II.

Areál s 18 jamkami a několika vnitřními i vnějšími cvičnými plochami je velmi oblíbený mezi českými i zahraničními hráči. Odehrálo se tu také několik golfových mistrovství. Na veřejném tréninkovém hřišti si zahrají i golfisté bez zelené karty. Golf Club Mariánské Lázně několikrát prokázal své kvality při golfových akcích mimořádného významu. Je nám ctí, že se proto mohl stát opakovaně místem konání profesionálních turnajů evropské tour.

Zdroj a více informací Royal Golf Club Mariánské Lázně

Jak sami můžete vidět, Karlovarský kraj je sportu a především golfu místem doslova zaslíbeným. Naše příští a poslední povídání zakončíme nedaleko Stanovické přehrady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *