Golfová hřiště v Karlovarském kraji

Historie českého golfu se začala psát v Karlových Varech. V roce 1904 tu vzniklo první golfové hřiště v České republice. O tom, že je golf v Karlových Varech a celém kraji oblíbenou sportovní disciplínou i dnes svědčí fakt, že si tu hráči mohou vybrat ze spousty golfových hřišť.

Tím nejznámějším je bezesporu Golf Resort Karlovy Vary 

Golf Resort je jedním z nejstarších areálů nejen v Čechách, ale i ve střední Evropě. Rozkládá se pouhých 5 km od centra Karlových Varů směrem na Prahu. Na 18-ti jamkovém hřišti se pořádají významné evropské turnaje. Jednou do měsíce se tu konají i klubová klání. Po turnaji nebo tréninku si mohou golfisté dopřát odpočinek v relaxačním centru a využít dalších nabízených služeb.

Více informací: Golf Resort Karlovy Vary

 

Dalším golfovým hřištěm, které můžete v Karlových Varech navštívit je Golf & Racing Club

Golf & Racing Club najdete vedle karlovarského obchodního centra Varyáda v městské části Dvory. Areál dostihové závodiště nabízí kromě samotné dostihové dráhy také golfové hřiště s 9 odpališti a 18 jamkami uvnitř dostihového okruhu. Projekt byl jedinečně zpracován tak, že z každého odpaliště pálí golfista 2x, ale míček směřuje pokaždé na jiný green. Hřiště je ideální pro konání turnajů nižší a střední kategorie. Zahrají si tu i golfisté bez zelené karty v doprovodu osoby s handicapem nižším než 54, nebo golfového trenéra.

Více informací: Golf & Racing Club

 

Nedaleko Karlových Varů se nachází další golfový areál Golf Spa Resort Cihelny

18-ti jamkové golfové hřiště v Cihelnách najdete asi 15 km od Karlových Varů směrem na Plzeň. Jedná se o rozsáhlý golfový areál skotského typu. Hřiště projektovala světoznámá společnost Gary Player Design Company. Do areálu spadá mnoho tréninkových ploch včetně krytého driving range. Honey course je přístupný i veřejnosti bez zelené karty. Golfové hřiště je vhodné pro pořádání mistrovských golfových turnajů, ale stejně tak pro hráče začátečníky. Ti v Cihelnách ocení jeden z nejrozsáhlejších tréninkových areálů v Evropě.

Více informací: Golf Spa Resort Cihelny

 

V dalším díle našeho seriálu o golfových hřištích v Karlovarském kraji vás zavedeme do Kynžvartu, Lubů a Teplé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *