Hvězdárna na spadnutí

Město Karlovy Vary bude muset nechat zbourat budovu hvězdárny v Hůrkách.

Demolice je nevyhnutelná, protože v již tak zchátralé budově hvězdárny se rozpadají základy a jejich stav neumožňuje ani případnou rekonstrukci. Přitom na tristní stav objektu již řadu let upozorňuje vedení města její ředitel pan Miroslav Spurný.

Na místě je tedy otázka, proč to muselo dojít až tak daleko, tedy k tomu, že město o svou hvězdárnu přijde asi na dobro. Zcela nová hvězdárna by totiž vyšla na 40 milionů korun, které ovšem město ve své prázdné pokladně nemá.

Když k tomu přičteme chátrající areál letního kina, rozpadající se Alžbětiny lázně, Vřídelní kolonádu v havarijním stavu, stále nutnější opravy KV Areny, tak je jasné, že na hvězdárnu se jen tak nedostane.

 

4 thoughts on “Hvězdárna na spadnutí

  1. Doufám, že lidi už si to na podzim u komunálních voleb zapamatují – Vřídelní kolonáda v havarijním stavu, protože je léta podinvestovaná a nyní se za draho bude provizorně opravovat, aby se pak zase zbourala, to samé přestupiště u Tržnice, teď hvězdárna atd. To je opravdu vrchol nehospodárnosti a pořád se jen vše patlá na poslední chvíli. Magistrát nic nového nebuduje, nic nového nepřináší 🙁 Jen opravy a vše kamarádům bez výběrového řízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..