Karlovarská Energie zbrojí. Z Liberce získala obránce Plutnara.

Ještě jednu posilu před koncem přestupního termínu hlásí A-tým karlovarské Energie. Na hostování do konce sezony přichází z Liberce obránce Michal Plutnar, třiadvacetiletý bek má zároveň vyřízené střídavé starty do Liberce.

„Využili jsme možnosti získat do závěru sezony obránce Michala Plutnara. O hráče jsme usilovali už v průběhu minulého roku, kdy však zamířil do Znojma. Když se po ukončení jeho angažmá v EBEL lize naskytla možnost jej získat, okamžitě jsme jednali. Michal je vysoký bek se zkušenostmi ze zámořských soutěží i extraligy, který by nám měl pomoci vyztužit obranu,“ představil novou posilu Energie sportovní manažer klubu Jaromír Kverka starší.

Posílení obranných řad v závěru sezony se bude Energii hodit, v únoru totiž nemůže počítat se službami Matice Podlipnika a Sababudina Kovačeviće, kteří budou reprezentovat Slovinsko na olympiádě v Pchjongčchangu. „Vzhledem k odjezdu obou slovinských hráčů na únorovou olympiádu chceme mít kádr co nejširší,“ doplňuje karlovarský sportovní manažer.

Třiadvacetiletý obránce naposledy působil ve Znojmě, které hraje mezinárodní EBEL ligu. Kmenového hráče Liberce, v jehož dresu letos nastoupil k deseti zápasům v nejvyšší soutěži, si mohou karlovarští fanoušci vybavit rovněž z Benátek nad Jizerou, za které nastoupil na konci října v KV Areně při porážce svého týmu 2:8.

Plutnar prošel všemi mládežnickými kategoriemi národního týmu, se sedmnáctkou si v roce 2010 zahrál na prestižním World Hockey Challenge v Kanadě, o tři roky později pak na světovém šampionátu dvacítek ve švédském Malmö došel s českým výběrem do čtvrtfinále.

V letech 2011-2014 působil v zámoří, kde tři sezony hájil barvy klubu Tri-City Americans hrajícím prestižní juniorskou WHL (Western Hockey League). Po návratu do Čech vybojoval v sezoně 2015-16 jako stálý člen sestavy Liberce mistrovský titul v nejvyšší tuzemské soutěži, o rok později bral po porážce s Kometou Brno extraligové stříbro.

Zdroj: hokejkv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..