Karlovarsko má do odvety nahráno. V cestě však stojí silný mistr Chorvatska

Foto: Aleš Bedlík

Cesta do posledního předkola volejbalové Ligy mistrů se zdá být uhlazená, přesto se tým Karlovarska musí mít na pozoru. Čeští šampioni budou dnes hájit cennou výhru ze Záhřebu 3:1 na sety. „K úspěchu povede kvalitní, soustředěný výkon a plnění taktických pokynů, pak by to mělo jít dobře,“ shrnul trenér VK ČEZ Karlovarsko Jiří Novák.

Český volejbalový mistr má letos v Lize mistrů těžkou práci. Aby si zahrál mezi nejlepšími v hlavní soutěži tak jako v loňském ročníku, musí vyřadit tři klubové šampiony svých zemí. S rumunským mistrem si už poradil, v „poločase“ souboje s chorvatskou Mladostí Záhřeb má lepší výchozí pozici. A v případě postupu čeká svěřence Jiřího Nováka buď Benfica Lisabon, anebo finská Sastamala.

Minulý týden v Chorvatsku vyhrál celek Karlovarska ve čtyřech setech. Uplatnil účinný servis a v klíčových momentech si pomohl pevnou obranou na síti. Soupeř ale po celý zápas udržoval kvalitní přihrávku. „V sobotu hráli MEVZU (ligu středoevropské zóny) a předváděli velmi podobný volejbal jako minulý týden proti nám,“ zjistil o Mladosti Záhřeb kouč Novák. „Teď v odvetě jsme hlavně doma. Hrajeme v naší hale, máme tady lepší orientaci při hře. A víme, že Záhřeb je naopak trošičku lepší zase ve své hale, to je logické.“

K postupu do třetího předkola Ligy mistrů stačí volejbalistům Karlovarska uhrát dva sety. Odveta proti Mladosti Záhřeb začíná ve středu v 19 hodin a vysílá ji živě program ČT sport.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..