Lidé se bouří, vzniká petice na záchranu pergoly na Rolavě.

facebook

Karlovy Vary – Lidé se rozhodli dát hlasitě najevo svůj nesouhlas se zbouráním oblíbené pergoly na volnočasovém areálu Rolava a předloží své stanovisko zastupitelům města na jejich jednání v úterý 4.9.2018.

 

Nejen, že na koupališti Rolava má vzniknout za sedm miliónů nesmyslně velká restaurace s celoročním provozem, který zde s největší pravděpodobností nikdo neufinancuje, především pak v zimních měsících, tak se má navíc ještě zbourat lidmi velmi oblíbená a hojně navštěvovaná pergola.

Celá studie je opět z dílny Studia Hangár, rodinně přímo propojeného s předsedkyní hnutí KOA a radní  Michaelou Tůmovou. Ta byla i u toho, když radní přiklepli Studiu Hangár tolik kritizovanou studii na IDT, která stála městskou pokladnu téměř milion korun a dnes je z ní šuplíková záležitost bez dalšího uplatnění. Samozřejmě vše proběhlo bez transparentního výběrového řízení. Obě věci velmi aktivně podporuje i její spolustranník a primátor Petr Kulhánek, také z hnutí KOA.

Původně měl výstavbu řešit Odbor majetku města a pro nesouhlas s výstavbou náměstka Michala Riška se stavba s finančními prostředky přesunula pod Odbor rozvoje investic, který řídí náměstek Čestmír Bruštík. Ten připravuje zahájení celé stavby, jejíž součástí je i demolice lidmi velmi oblíbené letní pergoly na koupališti Rolava.

,,Od samotného počátku se stavba neslučovala s mou představou bistra pro letní  provoz, proto se postupně vše přesunulo pod investice. Kategoricky jsem se odmítl pod tento projekt podepsat. V jednu chvíli hrozil i kvůli této stavbě rozpad koalice,“ uvedl náměstek primátora Michal Riško.

Své nesouhlasné stanovisko se zbouráním pergoly vyjádřila i zastupitelka města a členka dozorčí rady městské společnosti KV CITY CENTRUM s.r.o. Iveta Hejnová, pod jejíchž správu Rolava spadá. „Absolutně tomuto záměru nerozumím a zcela se ztotožňuji s peticí za zachování pergoly. Je ve velmi dobrém stavu a slouží svému účelu.“ Zcela zásadně se staví i proti plánované stavbě restaurace. „Vůbec netuším, kdo s tímto nápadem přišel, ale vím, že jde o projekt, který je pro město zcela nevýhodný, a to především po jeho ekonomické stránce. Nemyslím si, že by město mělo stavět objekty tohoto typu a účelu,“ dodává Iveta Hejnová.

Podle všeho petici, která vznikala zcela spontánně, podepsalo za pouhé tři dny již několik stovek nespokojených občanů.

3 thoughts on “Lidé se bouří, vzniká petice na záchranu pergoly na Rolavě.

  1. Typická ukázka nekompetence Rady města. Drahá restaurace s provozem max 90 dní v roce ! A důvod ? Nechat vydělat rodinné příslušníky radní na projektu. Ve světle této akce jsou všechna prohlášení primátora o transparentnosti , naslouchání názorům občanů a nekorupčním prostředí výsměchem voličům . A kvůli kšeftíku za nepotřebný projekt je třeba ještě zbourat oblíbenou a funkční stavbu . To je už arogance moci a poškozování obecního majetku .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *