Lídr ODS Petr Bursík říká – Stop ubytovnám!

ODS jde do voleb opět s heslem STOP UBYTOVNÁM, nyní navíc s prosazením „ bezdávkových zón“. V otázce bezpečnosti cílí především na Tuhnice, Drahovice a Rybáře.

ODS obdržela stejně tak jako ostatní volební subjekty žádost o pomoc při řešení neudržitelné situace okolo ubytoven Charkovská. Obyvatelé Tuhnic doslova prosí politické reprezentace, aby se zasáhlo proti rostoucí kriminalitě.

Zeptali jsme se lídra kandidátky ODS a kandidáta na primátora Ing. Petra Bursíka, zda v tomto ohledu se bude ucházet ODS o přízeň voličů s nějakým konkrétním řešením a programem.

ODS měla již v minulých komunálních volebách v roce 2014 ve svém programu samostatný bod, který se jmenoval STOP UBYTOVNÁM. Volební výsledek však neumožnil jeho realizaci , neboť ODS skončila v opozici.

Vzhledem k tomu, že se tento problém nejen nevyřešil, ale naopak nabral na intenzitě trváme na této prioritě nadále. Chceme nabídnout lidem, kteří si sousedství s ubytovnou dobrovolně nevybrali pomoc a řešení. Vzhledem k tomu, že bydlím v Tuhnicích, tak se mě tato problematika přímo dotýká.

Pro okamžité zastavení migrace bude ODS prosazovat a hledat podporu pro vyhlášení „oblastí se zvýšeným výskytem sociálně negativních jevů“ v okolí ubytoven Charkovská a Drahovice. Nechceme v Karlových Varech lidi, kteří ze své vůle odmítají pracovat a žijí ze sociálních dávek.

V souladu se změnou Zákona o hmotné nouzi, kterou v červenci 2017 prosadila v Poslanecké sněmovně ODS – zastavíme migraci nepřizpůsobivých osob tím, že noví obyvatelé rizikových lokalit nebudou mít nárok na vyplácení dávek doplatku na bydlení.

ODS nabízí komplexní řešení problému. V Poslanecké sněmovně PČR se nám podařilo prosadit změnu zákona a na komunální úrovni nabízíme konkrétní aplikaci a prosazení.

K potírání již existujících negativních jevů vyvineme jako samospráva maximální tlak na Policii ČR a ve spojení s vlastní Městskou policii nekompromisně budeme tvrdě zasahovat proti rozbujelé kriminalitě a násilí.

Samostatně se náš program věnuje také bezpečnostní situaci v Rybářích. Konkrétně jde o ulici Sokolovskou a také o areál sousedící s areálem Základní školy, který se stal útočištěm uživatelů drog. S tímto přímo souvisí zhoršená bezpečnostní situace zejména v noci a další negativní jevy.

Přesto, že Karlovy Vary patří k městům s velmi malou kriminalitou, není toto hodnocení pro obyvatele sousedící nedobrovolně s ubytovnami v Tuhnicích a Drahovicích, stejně tak pro obyvatele Rybář i rodiče dětí ze ZŠ Šmeralova žádná útěcha.

Doufám, že spoluobčany svým řešením oslovíme a dostaneme ve volbách dostatečnou podporu, abychom náš program mohli realizovat.Dodává Petr Bursík

 

Děkuji za rozhovor.

Autor: Aleš Chmelík

4 Komentáře k "Lídr ODS Petr Bursík říká – Stop ubytovnám!"

 1. alexander mikoláš | 29.8.2018 z 23:02 | Odpovědět

  Petr Bursík je městským zastupitelem odpovědným za územní plán. Za tuto činnost dostával dlouhodobě a pravidelně každý měsíc 20000 Kč.Jak to dnes vypadá s územním plánem ? Zpracovává se od roku 2008 a stále není dokončen. Dle slibů pana Bursíka to mělo být již v roce 2017. Nadřízený orgán aktuálně k návrhu územnímu plánu konstatoval, že některé připomínky vůči ÚP nebyly doposud vyřešeny. V letošním roce ke schválení územního plánu tedy rozhodně nedojde . Dle mého mínění by se pan Bursík měl věnovat tomu, za co byl excelentě placen a dohlédnout na řádné dokončení územního plánu. Jeho náhle a účelově objevený zájem o ubytovny mi připadá jako průhledná zástěrka, kterou chce zakrýt jeho doposud neúspěšnou činnost na územním plánu.

 2. Petr Bursík | 30.8.2018 z 12:24 | Odpovědět

  Pane Mikoláši, jak je již v samotném článku zmíněno, na problematiku týkající se ubytoven v Karlových Varech a s nimi spojený výskyt sociálně negativních jevů v okolí ubytoven jsme upozorňovali ve volební kampani již v roce 2014 a byla jednou z důležitých částí našeho volebního programu ODS. Heslo Stop ubytovnám bylo v roce 2014 jako jedno z hlavních hesel v naší billboardové kampani a bude heslem i pro volební kampaň v roce 2018. Z naší strany se tedy rozhodně nejedná o účelově objevený zájem. S pozdravem Petr Bursík

 3. Karolína Pešková | 30.8.2018 z 13:53 | Odpovědět

  A kde byl pan Mikoláš se svým hnutím ještě v květnu 2018? Nikde. Najednou se pasuje do role patriota a začal hájit zájmy občanů Karlových Varů čtyři měsíce před volbami. Nahlédla jsem do rejstříku politických stran a hnutí a registrace jeho hnutí byla 27.6.2018… Laciný populismus. Karolína Pešková, karolkka.peskova@gmail.com

 4. zdenek tichy | 30.8.2018 z 14:17 | Odpovědět

  Já vám řeknu, kde pan Mikoláš architekt poslední roky byl. Skákal kolem ruských investorů spolu, se kterými likvidovali v centru Karlových Varů jeden historický dům za druhým. Demolice historického domu Eden, kde zůstali pouze obvodové zdi a na jehož místě vyrostl hotel Quisisana, který vlastní manželka starosty Moskvy Lužkova. Demolice domu Svatý Josef v ulici Zahradní. Demolice dvou domů na Lučním vrchu. Demolice domu Tři vlaštovky na Staré louce a na jeho místě výstavba příšerné repliky ovšem v ruském stylu. Likvidace čtyř domů bývalé Florencie atd. Vše pro ruské investory. A když z ruských investorů přestali kapat peníze, tak je potřeba si přeci najít jiný zdroj obživy. A máme tu myšlenku architekta Mikoláše pod „líbivým“ názvem Hnutí Patrioti.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*