Největší problém města? Chátrající bazén hotelu Thermal.

Město Karlovy Vary uspořádalo anketu, kde se lidé mohli vyjádřit k nejpalčivějším problémům města. Jako největší problém se občanům jeví chátrající venkovní bazén hotelu Thermal.

Hotel Thermal a jeho dříve hojně navštěvovaný venkovní bazén je v majetku státu a spravuje ho Ministerstvo financí. Bazén je vypuštěný od začátku roku 2016 a rekonstrukce hotelu se rok co rok odkládá. Lidé už pomalu přestávají věřit, zda současná vláda pod vedením premiéra Babiše (ANO) má vůbec zájem o jeho opravu.

Venkovní bazén hotelu Thermal. Vizitka státu, jak se stará o svůj – náš majetek.

Jako další problémy města občané vidí nedostatek míst pro seniory v domově důchodců nebo nulovou výstavba bytů pro mladé rodiny s dětmi.

Výsledky ankety

1. Bazén Thermal a jeho  stav
2. Bytová výstavba pro mladé a nedostatek míst pro seniory v domově důchodců
3 – 4. Zázemí pro mladou generaci
3.- 4. Atraktivní podněty pro přivedení lidí do Karlových Varů
5. Veřejný prostor – ulice, parky, náměstí
6. Úklid veřejných prostranství organizovaný městem

Souhlasíte s výsledky ankety, ve které hlasovalo přibližně 1 200 respondentů, ale vznikly potíže, protože docházelo k duplicitnímu hlasování a z tohoto důvodu bylo 600 hlasů vyřazeno jako neplatné.

Pokud máte jiný názor na současné problémy města, tak nám je napište na email naší redakce: karlovarky@gmail.com a my vaše postřehy zveřejníme.  

 

1 thought on “Největší problém města? Chátrající bazén hotelu Thermal.

  1. Největším problémem města je bezpochyby vadný způsob jeho řízení. Náklady vysoké , výsledky neodpovídající. Například město staví domov důchodců , symbolických 25 lůžek ,každé za 4 milióny korun, tedy jedna postel za cenu rodinného domku. Město má možnost čerpat na investice dotace, čerpá je ale v omezené míře, zřejmě již nevyčerpá neuvěřitelně vysokou částku 800 mil. Kč,za kterou by mohlo udělat pro své občany mnoho užitečného. Proč ? Projekty s dotacemi jsou totiž více kontrolované , tam by 4 mil. Kč na lůžko neprošlo .
    Aby tento stav plýtvání městskými prostřredky před veřejností zamlžil ,pan primátor vyrobil před volbami umělý problém – je to prý nefunkční bazén Thermal. Je pravdou , že to občany již po několik let trápí . Ale bazén mohl být již dávno v provozu ,pokud by se město včas rozhodlo jeho provoz ztrátový provoz dotovat. Namísto toho se rozhodla rada si postavit vlastní studený bazén u KV arény , rovněž dotovaný. A za všemi těmto rozhodnutími byl náš pan primátor,který si myslí , že občané města jsou hlupáci ,kteří si nic nepamatují. Řešme skutečné problémy, jako je kompetentní vedení města a stav jeho financí. To je ten základ, od kterého se zprovoznění bazénu Thermal odvine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..