Paddleboard Fest – Zažij Havaj v Nové Roli!

Tuto neděli 17. 6. 2018 se od 9 hodin na pláži Novorolského rybníka uskuteční 1. ročník Paddleboard Festu, na který jsou zváni všichni zájemci o bezplatné zasvěcení do úvodu stand up paddleboardingu. Celodenní program bude obsahovat výukové lekce, půjčování paddleboardů a závody v několika disciplínách.

SUP?!

Stand up paddleboarding (SUP) vznikl na havajských ostrovech. Je to dynamicky se rozvíjející vodní sport, při kterém stojíte na stabilním nafukovacím plováku ve tvaru surfu a po vodní hladině se pohybujete pomocí dlouhého pádla.

 

Závodím, závodíš, závodíme!

„Festival pořádáme, abychom paddleboarding lidem představili a abychom jim ukázali něco nového, netradičního. Předností festivalu jsou paddleboardové závody. Jedná se vůbec o první akci svého druhu v Karlovarském kraji,“ uvedl Tomáš Vavřina, hlavní organizátor akce. Zúčastnit se mohou jak jednotlivci, tak týmy, které budou závodit na speciálních MEGA boardech pro 4 až 6 osob. Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které je vypsána kategorie Junior.

Závody odstartují disciplínou Sprint na 200 metrů. Následuje Team Race smíšených družstev na MEGA boardech a celou sérii zakončí Technical Race, při kterém budou závodníci muset objet 4 bójky a pokořit trať dlouhou 2,5 kilometrů s výběhem na břeh.

Po obědě odstartuje závod nejmladších účastníku Junior Race na 400 metrů.
Registrovat se do závodů je možné online na facebookových stránkách události nebo na místě v den závodu.

Všichni jsou vítáni

Celý den budou mít návštěvníci možnost zapůjčit si paddleboard zdarma nebo se zúčastnit workshopu s instruktorem, který je naučí vše potřebné. „Celá akce je uspořádána v pohodovém duchu, lidé se s tímto sportem teprve seznamují. Naučit se základy zabere jen pár minut a pokud se to návštěvníkům zalíbí, mohou se rovnou přihlásit do závodu. Každý je vítán!“ doplnila spoluorganizátorka festivalu Valentina Knushi. Paddleboard má mnoho využití, a proto si v odpoledních hodinách přijdou na své milovníci jógy, kteří si budou moci vyzkoušet SUP Yogu z hladiny rybníka pod vedením lektorek z jógového studia NAMASTÉ.

Doprovodný program

Součástí doprovodného programu bude unikátní challenge „Beer Climbing“, budete si moci vyzkoušet slackline a znavení závodníci si odpočinou v chill-out zóně.

„Program je nadupaný a máme pro vás připraveno plno překvapení. Tak vezměte děti, psa, partnera, přátelé a dorazte si užít SUPer den!“ uzavírá Tomáš.

Partneři

Hlavním partnerem festivalu je Kiboko Paddleboards.
Dále událost podpořili pivovar Krušnohor, Pizza Mamma Mia, lezecká stěna Crux Boulder & Café, nanuky Do:Pusy, Živý kraj, jógové studio Namasté, stavební firma Japro-Pila, City Roasters Karlovy Vary a BeachCamp Nová Role.

Naše vize

Chceme do našeho krásného Karlovarského kraje přinést něco netradičního, co tu dosud chybělo. A tak jsme poprvé v roce 2016 dovezli pár prken na pláž Novorolského rybníka a otevřeli půjčovnu paddleboardů. Tomuto sportu jsme propadli a rádi bychom toto nadšení šířili dál.

Tým Paddleboards Nová Role

Tomáš, Valentina, Filip Rojík a Anežka Radouchová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..