Politického života se aktivně neúčastním říká Michal Riško

Zajímavých osobností v Karlovarském kraji stejně jako obyvatel ubývá. V Posledních létech na téma klesající demografické křivky mnoho politiků nechce mluvit.

Před politickým nástupem hnutí ANO 2011 měl v Karlových Varech na starosti oblast sociálních služeb, dnes již bývalý náměstek Bc.Michal Riško,DiS., který po delší debatě svolil k rozhovoru.

Co říkáte na pokles obyvatelstva v Karlovarském kraji?

Je to zajímavé, že o dlouholetému tématu Karlovarska, které je veřejné tabu se mnoho politiků moc nechce bavit. To, že počet obyvatel stále klesá, je bohužel holý fakt a důvodů je více. Nutné je vše rozklíčovat, nepopulisticky pojmenovat a řešit od vlády přes kraje a obce. Karlovarsko nikdy nemělo na růžích ustláno. Pomoc regionu musí pochopit i politici v Praze. “

Měl jste nějakou vizi, nebo bylo na co navázat?

Myslím, že toto po mých předchůdcích mnoho nezůstalo. Nastoupil jsem do již rozjetého vlaku po roce jiné koaliční vlády. Vše je na dlouhé roky a koncepce přesahující minimálně dvě volební období je podle mého ten správný směr, kde začít. Komplexní koncepce pro Českou republiku na řadu let dopředu, je tím správným směrem, která má šanci v budoucnu uspět. Regionální problém Karlovarska již začal před roky řešit například program „Restart,“ je to jeden z mnoha projektů, které má smysl rozvíjet. Dnešní politici se restartu drží. Je vidět, že to má smysl. Minimálně se začalo pojmenovávat to, co v Karlovarském kraji dlouhodobě chybí nebo je řadu let politiky zanedbáváno.

Čím jste přispěl, když jste působil v politice v této otázce?

Za mého působení v Karlových Varech se pořídila dvě veřejná sportoviště. Aktivně jsem pomáhal k otevření soukromé univerzity. Mám podíl na dostavbě domova pro seniory ve Staré Roli, na kterou čekali občané města dvacet let a konečně se zahájila se příprava průmyslové zóny v Bohaticích. Bylo toho mnohem víc, ale mám radost z rekonstrukce Goethovy Vyhlídky, na kterou se podařilo získat dotaci.  Víte o tom, že v krajském městě nebylo sportovní družstvo dobrovolných hasičů. Stačilo zakoupit sportovní techniku a děti už závodí v hasičském sportu jako v mnoha malých vesničkách. Paradoxů mají Karlovy Vary celkem dost. Je zde mnoho lidí, kteří osídlili po válce vylidněné pohraničí a praví patrioti mohou být teprve jejich děti.  Zlepšovat je potřeba stále mnoho, ale často to nemusí stát ani moc peněz. Dobrou práci pro lidi nemusí být jen stavění politických pomníků, často stačí maličkosti, které lidem ukáží, že o jejich práci je zájem a zaslouží si ocenění.   

Prý se chcete dál angažovat v politice.

O politice na Karlovarsku občas něco napíšu a mnoha současným politikům se to určitě nelíbí. Snažím se být nezávislý, zatím se nikde politicky neangažuji. Aktivní politika mi víc vzala, než dala. Myslím si, že je dobré věnovat čas své rodině a soukromým aktivitám. Je fakt, že se s politiky si občas zajdu na kávu nebo na pivo. Těch slušných není jich mnoho, ale existují.

Angažujete se někde, nebo jste veřejnou činnost úplně ukončil?

Jsem čestným členem Červeného kříže. Pracuji v několika spolcích, které se zabývají dobročinnou činností. Myslím si,  že každý může být lepším člověkem. Přeji si, aby slovo politik nebylo vnímáno jako nadávka, ale člověk, na kterého se můžete s důvěrou obrátit. Všem karlovarákům přeji mnoho zdraví a úspěchů.  


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..