První sociální automobil pro o.p.s. TyfloCentrum Karlovy Vary

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker nyní využívají zaměstnanci TyfloCentra Karlovy Vary, které pomáhá osobám se zrakovým postižením v Karlovarském kraji.

Slavnostní předání sociálního automobilu proběhlo ve čtvrtek 15. března 2018 za účasti sponzorů včetně zástupců měst Ostrov a Karlovy Vary. Vůz předal ředitelce zařízení oblastní ředitel poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Sociální centrum využije nový vůz pro převoz a potřeby klientů se závažnými vadami zraku.

Klienti i zaměstnanci centra pro zrakově postižené se těší z čerstvě předaného prvního vozidla v rámci projektu Sociální automobil. Tento projekt úspěšně funguje po vzoru evropských měst již od devadesátých let. Od té doby Kompakt předal v České republice přes 700 automobilů. „Ve většině sociálních zařízení vozový park chybí, nebo je ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení získávají nový automobil prostřednictvím charity či sponzorství jen velmi obtížně. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomáháme těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Dacia Dokker je celkově již dvanáctým sociálním automobilem, který v Karlovarském kraji pomáhá, a zároveň prvním vozidlem, které bude nově k dispozici pro zrakově postižené v denním a školicím středisku v Karlových Varech. „Posláním TyfloCentra je pomoc a podpora lidem se zrakovým postižením. Tímto děkujeme všem, kterým nejsou lhostejné ztížené životní podmínky těch, kterým pomáháme, a po celý rok přispívali na náš automobil,“ uvedla Pavlína Lišková, ředitelka TyfloCentra Karlovy Vary.

Na financování vozu se podílelo kolem 30 sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z Karlovarského kraje, kteří byli ochotni přispět na potřebnou a smysluplnou věc. Mezi ty největší sponzory patří Vishay Electronicspol. s r.o., Bela Fekete Svatava, HC KREDIT Kraslice s.r.o.,Saltpeters.r.o.Kraslice, dale pak město Ostrov. Velký dík však patří i všem dalším přispěvatelům, kteří se na financování automobilu podíleli,“ dodává Pavel Černý, zástupce společnosti Kompakt, který automobil předával.

Radost z nového automobilu mají především samotní klienti denního centra. Vozidlo jim usnadní např. cesty k lékaři, na úřady, nákupy a na různé společenské akce. Sociální automobil také využijí sami pracovníci TyfloCentra na cesty za klienty z celého Karlovarského kraje.

Zdroj: Tisková zpráva/Autor: Tereza Pavézková 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..