Povolební vyjednávání – Hnutí Karlovaráci: V tuto chvíli nevidíme reálnou možnost spolupracovat s Pirátskou stranou.

Za hnutí Karlovaráci chci tímto na pravou míru uvést různé polopravdy a spekulace, které se objevují v médiích, na sociálních sítích a jinde ve veřejném prostoru o jednáních, směřujících k uzavření stabilní koalice v Karlovarském kraji.

Po řadě setkání a pečlivém zvažování se Karlovaráci většinově dohodli, že k cíli vedou další rozhovory s těmi, kteří nabízejí konstruktivní spolupráci. V tuto chvíli nevidíme reálnou možnost spolupracovat s Pirátskou stranou. Vnímáme, že se blíží konec deklarované lhůty pro jednání s dalšími partnery. Každý z nás ovšem vidí aktuální problémy, které zasahují do života každého z nás a přirozeně ztěžují podmínky koaličního vyjednávání. Velmi omezené možnosti osobního setkávání, vzájemné diskuse i cestování komplikují i politická vyjednávání. Proto se nebráníme vymezit si další dobu potřebnou k projednání všech podstatných záležitostí s tím, že na konci tohoto procesu musí být vznik stabilní a akceschopné koalice, která se ujme vedení kraje v dnešní nelehké době, po celé volební období.

Věřte mi, že v hnutí Karlovaráci neztrácíme čas, jsme si vědomi závazku od svých voličů a chceme Karlovarskému kraji zajistit co nejdříve takovou vládu, která bude pracovat ve prospěch našeho regionu.

Miroslav Vaněk, místopředseda hnutí Karlovaráci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *