V Drahovicích vyhořel byt, nikdo nebyl zraněn

foto: HZS Karlovarského kraje

V neděli kolem poledne hořel podkrovní byt v pátém patře v Karlových Varech. Operační středisko vyslalo na místo šest jednotek hasičů se sedmi cisternami a také se dvěma automobilovými žebříky. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči museli evakuovat celkem 25 osob.

„Požár v prostoru kuchyně nahlásili hasičům obyvatelé domu v karlovarské části města Drahovice. Hořel totiž podkrovní byt v pátém patře. Podle oznamovatelů nebylo jasné, zda uvnitř bytu někdo nezůstal. Hasiči se tak zaměřili na důkladný průzkum hořícího bytu, zásah probíhal uvnitř budovy po schodišti a zároveň z výškové techniky,“ uvedl mluvčí HZS Karlovarského kraje Martin Kasal.

Uvnitř bytu hasiči naštěstí nikoho nenašli, požár je tak bez zranění. Uhašení plamenů trvalo několik desítek minut od příjezdu na místo, další čas si pak vyžádala důkladná kontrola všech míst pod střechou domu, kde hasiči s použitím termokamery hledali místa s vyšší teplotou.

 

Evakuovaní obyvatelé domu se během dvou hodin mohli vrátit zpět do svých bytů, neobyvatelný je pouze byt, kde hořelo. Příčina požáru je v šetření, stejně tak výše škody.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..