Prezident Miloš Zeman udělil milost Janě Nečasové, dříve Nagyové. Uvedla to v pátek ve svém zpravodajství Česká televize. Janě Nečasové Zeman prominul zkušební dobu podmíněného odsouzení, kterou dostala v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Hrad zatím o udělení milosti oficiálně neinformoval.
Soudy Nečasovou v březnu 2019 pravomocně potrestaly třemi roky vězení s pětiletým podmínečným odkladem a desetiletým zákazem působení ve vedoucích funkcích státní správy.
V kauze figurovali ještě zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek. Případ v roce 2013 přispěl ke konci vlády premiéra Petra Nečase (ODS).
Podle rozsudku Nečasová zosnovala zneužití pravomoci, když nezákonně úkolovala zpravodajce, aby zařídili sledování premiérovy tehdejší ženy Radky. Získáním informací o její předpokládané nevěře chtěla uspíšit Nečasův rozvod.
Invaze soudních přelíčení, kterou Jana Nečasová absolvovala v případu možného úniku informací z Bezpečnostní informační služby ji justice pravomocně osvobodila a kauzou tzv. trafik pro poslance ODS, kde opět zazněl oprošťující rozsudek, zrušený odvolací, Městským soudem v Praze ukazují na mnoho pochybností, které se vlečou od počátku, kdy zahájila svou práci policie.
Podle osob, které Janu Nečasovou znají se často spekuluje o tom, že Jana Nečasová primárně spíš chránila statut přítelkyně a později manželky Petra Nečase. Její skutečné úmysly byly vedeny spíš k otázkám osobních vztahů k blízkým osobám, nežli k účelovým a vykonstruovaných kauzám, které rozplétá soud celou řadu let, ale přitom všem celá mašinérie dlouhodobě a efektivně ničí její soukromí včetně nejbližších osob z jejího okolí. Tento důsledek už mnozí vidí jako nekonečnou dehonestaci v bagatelním případu, jehož bublina stále více splaskává.
Prezidentská kancelář reagovala na rozhodnutí prezidenta mimo jiné s tím, že už uplynulo více než deset let od doby celé kauzy.