Karlovy VARY REGION CARD láká turisty

V celém Karlovarském kraji můžete navštívit nejrůznější kulturní památky a zajímavá místa zcela zdarma či se slevou. A to pouze s Karlovy VARY REGION CARD. 

 

Získat speciální turistickou kartu je velmi snadné. “Můžete si ji výhodně zakoupit v kamenných prodejnách jako jsou infocentra po celém Karlovarském kraji, další předprodejích či hotelové recepci. Případně ji můžete koupit v elektronické podobě,” uvedl vedoucí projektu Karlovy VARY REGION CARD Martin Janouš.

 

https://youtu.be/nGYcI4Nb5MA

 

 

Karta je platná 2, 4 nebo 7 dnů. A to v kategorii jednotlivec nebo rodina, tedy 2 dospělí a 2 děti do 15 let. “Každý může čerpat výhody na více než 40 místech. Zcela zdarma jsou v nabídce hrady, zámky a další pamětihodnosti Karlovarského kraje. Jsou tam i místa spojená spojená s tradiční výrobou Karlovarska, třeba návštěvnické centrum Becherovka nebo porcelánka Thun, ale i řada dalších turistických cílů,” popsal Janouš. Držitel karty může jezdit zdarma Karlovarskou městskou hromadnou dopravou, může využít lanovky, ale i autovláček, který jezdí v turistické sezóně.

 

Podle provozovatele Diany a Motýlího domu Karlovy Vary Michaela Kučery se největší přínos karty ukázal v době, kdy lidé kvůli covidové situaci přestávali turistická místa navštěvovat. “V tu chvíli byl přínos razantní a hodně pomohl. A pořád s ní chodí. Je to pro nás velmi důležitá součást marketingových aktivit. Podporuje návštěvnost,” popsal Kučera.

 

A kartu můžete využít i v dalších městech. “V Mariánských Lázních lze s kartou využít zdarma MHD, vstup do městského muzea, komentovanou prohlídku a dále získáte i slevu do parku Boheminium a do městského bazénu,” uvedla vedoucí Infocentra Mariánské Lázně Barbora Tintěrová.

 

Držitel karty má také slevy na představení Karlovarského divadla nebo na koncerty Karlovarského symfonického orchestru. “Další slevy lze využít v gastronomii, službách i v půjčovnách kol a lodí,” dodal Janouš.

 

Seznam míst, na které se turistická karta vztahuje, najdete zde.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..