Nová funkcionalita aplikace Záchranka usnadní hledání ztracených osob

Ztratit se může opravdu každý. Ať už se jedná o houbaře, který se vydal do lesa, nebo běžkaře, který zabloudil, situace, kdy známé místo najednou vypadá jako cizí, je běžná. Nehoda, jako například pád a neschopnost vstát, může vést k vážným potížím. V takových chvílích nyní přichází na pomoc nová funkce aplikace Záchranka. Ta s názvem Patron umožňuje uživatelům sdílet svou aktuální polohu s rodinou a přáteli.

Aplikace Záchranka nyní nabízí užitečnou funkcionalitu Patron, která usnadňuje pátrání po osobách, které se ztratily. Cílem této inovace je zvýšit bezpečnost při pohybu v přírodě a usnadnit asistenci v nouzových situacích. S rostoucími počty návštěvníků přírody je jasné, že ne každý se dokáže orientovat v terénu. Když se k tomu přidá zdravotní problém, může se stát, že osamělý turista, houbař nebo sportovec se nevrátí domů a nebude schopen si přivolat pomoc.

Podle Filipa Maleňáka, ředitele aplikace Záchranka, má nová funkce Patron pomoci právě v těchto situacích. Byla vyvinuta na základě zpětné vazby od uživatelů i odborníků.

Aplikace Záchranka má v současnosti více než tři miliony uživatelů a byla vytvořena s podporou Nadace Vodafone a Generali České pojišťovny. Během osmi let svého provozu obdržely záchranné složky díky této aplikaci více než 180 tisíc nouzových volání. Systém také významně přispěl k záchraně životů, a to nejen v přírodě, ale i v zastavěných oblastech.

Díky funkcím, které umožňují přesné sledování polohy a snadnou komunikaci, se záchranné akce stávají efektivnějšími a rychlejšími. Tato rychlost může být v některých situacích klíčová – každá minuta se počítá a může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Funkci Patron lze aktivovat buď při plánování horské túry prostřednictvím Knihy túr, nebo nezávisle na ní v modulu Lokátor. Uživatel si sám určuje, jak dlouho bude funkce aktivní, a vybere si osoby, které budou mít v případě nouze přístup k informacím o jeho poslední známé poloze. Tyto osoby obdrží SMS s odkazem, který jim umožní sledovat pohyb uživatele, dokud je funkce aktivní.

Odkaz zůstane přístupný ještě tři hodiny po skončení sledování polohy. Pro správné fungování je potřeba mít aplikaci Záchranka aktivní na pozadí, přičemž tato funkce má minimální vliv na spotřebu baterie telefonu.

K partnerům aplikace Záchranka, která už neslouží pouze k přivolání pomoci nebo jako informační zdroj o nebezpečných situacích, patří také Karlovarský kraj. Novou funkci Patron ocenila i hejtmanka Karlovarského kraje, Jana Mračková Vildumetzová.

Využití funkce Patron není omezeno a může být aktivováno v celém Česku, na Slovensku, v Rakousku a taktéž kdekoli jinde v zahraničí.

Součástí systému jsou také varovná upozornění, databáze pohotovostí, encyklopedie první pomoci a mnoho dalších užitečných informací. Aktualizace aplikace s funkcí Patron bude uživatelům nabízena postupně, aby přechod na novou verzi probíhal hladce.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.