Akční podívanou předvedli policisté v rámci prevence

Dvě preventivní akce nejen pro děti proběhly v pátek 22. dubna v Ostrově a v sobotu 23. dubna ve Františkových Lázních. Nechyběli na nich ani policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kteří se během celého roku účastní i několika desítek takových událostí. 

 

V rámci preventivního projektu Poučme se z vlastních chyb se prezentovaly všechny složky integrovaného záchranného systému v pátek 22. dubna v Ostrově. Policisté z obvodního oddělení Ostrov a policejní psycholožka dopoledne besedovali se žáky základních a středních škol, kteří si během besedy mohli poslechnout zajímavé příběhy ze služby. Posluchači se poučili, jakých chyb se mají v životě vyvarovat, aby to pro ně nemělo tragické následky. V odpoledních hodinách byly na Mírovém náměstí pro děti a jejich doprovod připraveny v duchu Dne bezpečnosti ukázky práce Policie ČR a policejní techniky. O možnostech práce u Policie ČR nebo přijímacím řízení informovali návštěvníky personalisté z náborového týmu Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kteří i odpovídali na případné dotazy.

„Velkým lákadlem byla policejní čtyřkolka, na které se vyfotilo nejedno z dětí. V preventivním stánku si pak mohly děti vyzkoušet své vědomosti týkající se dopravní výchovy. Každé z dětí si mohlo odnést nějaký upomínkový předmět v podobě např. reflexní pásky, přívěsků a dalších reflexních předmětů společně s různými papírovými hrami. Velká fronta byla i na policejní odznaky, které jsme dětem na místě vyrobili,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

 

V sobotu 23. dubna se ve Františkových Lázních uskutečnila u příležitosti dne Země akce Dětství bez hranic, jejímž pořadatelem byla organizace Dětský úsvit z. s. „Na tuto akci přijely policejní preventistky z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje s preventivním stánkem. V něm byly pro návštěvníky připraveny zábavné aktivity. Pro nejmenší děti byly přichystány skládačky autíček a telefonních čísel integrovaného záchranného systému. Ty větší si mohly zatočit kolem štěstí, které je zaměřeno na dopravní výchovu. Za správnou odpověď si pak mohly odnést různé preventivní předměty jako reflexní pásky, světla na kolo, lahve na pití, plyšová zvířátka a další ceny. Zkusit štěstí mohli i dospělí návštěvníci, kteří za správnou odpověď měli možnost vyhrát nealkoholické pivo v rámci projektu Řídím, piju nealko pivo,“ popsala druhou akci policejní mluvčí.

Většina účastníků dorazila na akci autem, a proto tuto aktivitu velmi uvítala. Cílem projektu je totiž ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven podporovat zodpovědný přístup řidičů k pití alkoholu a zvyšovat povědomí řidičů o nealku pivu jako vhodné alternativě. Tím jsou řidiči motivováni k zodpovědnému pití piva.

Obě akce se vydařily, o čemž svědčí velký zájem veřejnosti.

 

 

Zdroj: Zdroj: Policie ČR/foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..