Bez řidičáku a navíc pod vlivem alkoholu usedl za volant

Šestadvacetiletý muž z Karlových Varů, měl na konci září letošního roku řídit osobní automobil značky Volkswagen. Krátce po půlnoci byl v ulicích Karlových Varů zastaven a kontrolován policejní hlídkou z dopravního inspektorátu. Při silniční kontrole se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,05 promile. Při lustraci navíc policisté zjistili, že šestadvacetiletý řidič má až do února roku 2023 zákaz řízení všech motorových vozidel.

„Policisté mu zakázali další jízdu. Řidičský průkaz šestadvacetiletému muži nebyl zadržen, protože není držitelem řidičského oprávnění. Poté byl policisty převezen do nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu,” řekl mluvčí PČR Karlovarského kraje Jakub Kopřiva.

Policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – Rybáře muži sdělili podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..