Budějovice? Zápas, kvůli kterým hraju volejbal, tvrdí nahrávač Keemink

Volejbalisté Karlovarska vstoupili do nového roku cennou výhrou. V Příbrami zvítězili 3:2 na sety a stvrdili tak postup do semifinále Českého poháru. „V této soutěži chceme uspět, bylo by úžasné, kdybych pomohl pohár vyhrát,“ přeje si nahrávač Wessel Keemink, jedna z klíčových postav karlovarského mužstva.

Co rozhodlo o vaší výhře v Příbrami?
Myslím, že byl vidět rozdíl, když jsme zatlačili na servisu. Buď jsme bodovali přímo z podání, anebo si vytvořili pozici pro následnou výměnu. Velmi dobrý výkon jsme podali i v obraně na síti a spolehlivě jsme ztrátovali.

Druhý a čtvrtý set jste ale ztratili ve vyrovnaných koncovkách. Co se tam pokazilo?
Zatímco v první sadě jsme podávali skvěle, ve druhém setu se nám už tolik nedařilo. Buď jsme hodně chybovali, anebo podávali slabě, nic mezi tím. Tyto nedostatky na servisu jsme pak doháněli všude možně, hlavně na bloku.

Jakou prestiž má pro Karlovarsko národní pohár?
Je to pro nás jeden z hlavních cílů, chceme v této soutěži uspět. Klub ještě Český pohár nikdy nevyhrál, tak by bylo úžasné, kdybych pomohl k jeho zisku.

Máte za sebou extrémně náročný podzim, cítíte se unavení?
Teď jsme měli přes vánoční svátky pár dní volna. A potom jsme tvrdě makali hlavně v posilovně, tak si myslím, že jako tým jsme dobře připraveni na další program, který nás čeká. Jsme pořád čerství.

A vy osobně? Minulý rok jste byl hodně vytížený v klubu i v reprezentaci.
Loni jsem odehrál osmdesát dva zápasů, takže je jasné, že jsem byl unavenější než obvykle. Ale je to moje práce, kterou si užívám a která mi zároveň dodává energii, momentálně se cítím skvěle.

V sobotu vás v Českých Budějovicích čeká souboj o čelo extraligové tabulky. Co od zápasu očekáváte?
Půjde o reprízu loňského finále extraligy. Pro nás je to důležitý test toho, jestli jsme schopni dostat se do čela tabulky. Myslím, že to bude atraktivní utkání, a určitě velká zábava, to je přesně ten typ zápasů, kvůli kterým hraju volejbal.