Čeští policisté spolupracovali s německými kolegy

Od odpoledních do večerních hodin probíhala ve středu 8. června na několika místech na Chebsku v prostoru státní hranice se Spolkovou republikou Německo přeshraniční spolupráce s německými policisty z policejního ředitelství Zwickau
v rámci evropského projektu s názvem Společná přeshraniční policejní spolupráce. Byla zaměřena na preventivní a represivní opatření s důrazem na boj proti extremistickým jevům.
Akce se zúčastnily dvě desítky policistů Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje z obvodních oddělení, cizinecké nebo kriminální policie.

„Cílem této preventivní akce bylo zaměření se na přeshraniční distribuci drog a materiálů s extrémistickou tématikou. Policisté Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje měli na starost zejména kontroly na pozemních komunikacích přecházejících v polní cesty, takzvané zelené hranice, nebo nádraží. Kontroly na hlavních pozemních komunikacích prováděli němečtí kolegové,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek.

Kontroly osob a vozidel se soustředily na odhalování držení a distribuce omamných a psychotropních látek, zejména metamfetaminu a marihuany. Velký důraz byl kladen na omezení dopadů nelegální prvovýroby drog v České republice na drogovém trhu a jejich následného vývozu mimo území České republiky, a také na držení a distribuci materiálů s extrémistickou tématikou.

U osob pak probíhala například kontrola legálnosti vstupu, pobytu a dodržování povinností cizinců
na území České republiky, dále kontrola cestovních dokladů se zaměřením na jejich pravost a platnost. Pátralo se i po hledaných či pohřešovaných osobách.

Policisté, které řídil společný štáb, zkontrolovaly 360 vozidel a skoro 400 osob. V průběhu kontrol byl zjištěn jeden trestný čin a devět přestupkových jednání.

 

Zdroj: Policie ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..