Cyklistka se střetla s traktorem

V pondělí 8. srpna se krátce po dvanácté hodině odpoledne stala nedaleko Lipové na Chebsku dopravní nehoda, při níž byla vážně zraněná třiadvacetiletá cyklistka, která byla následně se svými vážnými zraněními transportována do nemocnice v Plzni. Po dobu vyšetřování musela být silnice, na níž k nehodě došlo, zcela uzavřena. Provoz na ní byl obnoven po šesté hodině večer.

„Třiadvacetiletý řidič traktoru značky Deute-Fahr s připojeným přípojným vozidlem, na kterém vezl dosud nezjištěné množství zrna pšenice, vjel do zatáčky v obci Dolní Lipina a následně mělo dojít k pohybu přípojného vozidla. Na to zřejmě řidič adekvátně nezareagoval přizpůsobením rychlosti, takže došlo k pohybu přípojného vozidla do protisměru, jeho převrácení a samovolnému vyklopení nákladu. Přitom mělo zároveň dojít ke střetu s protijedoucí třiadvacetiletou cyklistkou,“ popsal střet policejní mluvčí Jakub Kopřiva, přičemž dodal, že  přesná příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Výsledek orientační dechové zkoušky, které se řidič podrobil, byl negativní. Nicméně chebští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Zdroj: Policie ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..