Děkujeme za vaše dary do sbírky

Díky sbírkové akci „Naplňte dětem batoh do školy“, kterou jsme vyhlásili v polovině března, se podařilo pro děti ukrajinských uprchlíků nashromáždit desítky batohů, penálů a dalších školních pomůcek. Věnovali je nejen obyvatelé města. Velké díky všem!

Část vybavení pro školáky už byla předána několika ukrajinským rodinám, kterým pomohlo zajistit ubytování město Karlovy Vary. Další nashromážděné pomůcky byly předány skladu humanitární pomoci města, které funguje ve školním objektu na nábřeží Jana Palacha. Zde si mohou na základě platného dětského víza rodiče ukrajinských dětí ve věku od 5 do 15 let batohy a další vybavení vyzvednout.

„Je skvělé, kolik občanů nejen Karlových Varů se do sbírky zapojilo a kolik toho do sbírky přinesli. Mezi dary se našla i spousta zcela nových batůžku a penálů. Velkou část batohů zjevně připravovaly zkušené maminky, protože jsme v nich našli i přezůvky, krabičky na svačinu, láhev na pití a další výbavu, kterou děti pro zapojení se do školní výuky také potřebují,” konstatuje primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

zdroj:mmkv.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..