Do hlubin středu Země se vypraví účastníci s přednášejícím geologem Petrem Rojíkem v chebském muzeu

V Muzeu Cheb se uskuteční přednáška z cyklu Z Chebu křížem krážem. Ta se pojí k tématu aktuální výstavy představující sopky na území Karlovarského kraje. K této výstavě je připraven program v podobě přednášek a exkurzí. Do hlubin středu Země se vypraví účastníci s přednášejícím geologem Petrem Rojíkem. 

 

Díky ukázkám pevných hornin, tvárných kamenů, vysokotlakých minerálů, útržků hornin vynesených sopkami, impaktových hornin a meteoritů si budou moci účastníci sáhnout na každou zemskou sféru. Dozvědí se ale i mnoho zajímavých informací z vulkanické oblasti Chebska.

 

Petr Rojík pracuje od roku 2018 v Muzeu Sokolov. Společně s pracovníky univerzit a Akademie věd ČR je spoluřešitelem několika výzkumných úkolů. Je autorem nebo spoluautorem několika knih, např. „Historie cínového hornictví v západním Krušnohoří“, monografie „Terciérní pánve a ložiska hnědého uhlí v ČR“, „Horní města Krušných hor“ nebo „Geologie a nerostné zdroje Karlovarského kraje“.

 

Přednáška se bude konat ve středu 23. 2. 2022 v Muzeu Cheb od 17:30 hod., vstupné je zdarma. Další informace k výstavě a doprovodnému programu jsou uvedeny na webových stránkách muzea.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..