Hnutí STAN má temné chvilky i na Karlovarsku

Ambiciózní hnutí Starostů, které hovořilo o očištění české politiky od skandálů a korupčních afér, je totálně zdevastované. A to právě úplatkářskou kauzou. Hnutí je na tom dokonce tak špatně, že jej nikdo nechce vést.

Jaké to je, když krysy opouštějí loď, nebo jsou to jen populisté, kteří voličům lžou a ve chvíli, když na dveře zaklepe policie, tak se rozletí na všechny strany.

Jeden z obviněných v kauze kolem Redla spáchal sebevraždu.

Tělo podnikatele Petra Adama, který byl obviněn z uplácení někdejšího člena dozorčí rady dopravního podniku Michala Zděnka, našli podle serveru iDnes.cz v sídle jeho firmy u sídliště Velká Ohrada v pražských Stodůlkách.


V Karlovarském kraji je předsedou partaje starostů Robert Pisár, který současnému hejtmanovi Kulhánkovi přihrál do senátních voleb značku STAN, a tak politika z cizího subjektu upřednostnil před dlouholetým, úspěšným a oblíbeným senátorem Horníkem za STAN, který je aktuálně místopředsedou senátu (později krajské onálepkování Kulhánkovi odebral republikový organ STAN). 

Po nástupu politika Kulhánka začalo přibývat mnoho náhod, které se dříve vůbec neobjevovaly.

Právě v období primárek STAN boduje na kraji Kulhánek z populistického hnutí KOA.  V politickém koaličním slepenci Kulhánek proti velikému veřejnému odporu prosazuje na zastupitelstvu významné úlevy při vyúčtovávání dotací v sociálních službách. Ty má opět náhodou v gesci radní Pisár (STAN), sám angažovaný v neziskovkách, které vydatně čerpají veřejné peníze mimo jiné i z rozpočtu Karlovarského kraje.

Jsou tyto přesně do sebe zapadající informace jen další náhody, nebo je jedná o politické dohody, obchody, nebo další jednání, která popisuje česká legislativa zabývající se odpovědností veřejně činných osob?

Nikdy v minulosti Karlovarský kraj tak výrazné úlevy pro neziskovky čerpající dotace neučinil. Proč klíčovému hlasování předcházela bouřlivá diskuse opozičních zastupitelů, kteří to hlasitě kritizovali?

Proč dokonce proti schválení byla písemná stanoviska odborů, které dbají na zákonnost a správnost předkládaných materiálů politikům?

To vše si většina hlasovací “Pětikolky” vyslechla, aby vzápětí bez mrknutí oka ukázala, že si sprostou silou mohou odhlasovat cokoliv.

Další kritika směřovala na to, že na sílu vynucené hlasování nebylo ani opatřeno materiálem, který bude vypovídat o tom, jaké dopady bude mít hlasování koaličních politiků na veřejný rozpočet Karlovarského kraje.  

Pozornému čtenáři neunikne, že Kulhánek a Pisár mají spolu nadstandartní vztahy, které už v minulosti zaváněly nejen dobrými úmysly, ale spíš se jevily jako politický kalkul už při skládání současného pěti slepence, který více než politickou vládu připomíná účelové spojení všech, kteří se chtějí dostat za jakoukoli cenu, do krajské pokladny.


Devastující a prohnilé praktiky STAN v Praze obohacené o kokain v konečnících, vytváří podle opozice novodobé Palermo.

V neděli podal ministerskou i partajní demisi i jeden z posledních místopředsedů strany – otec zakladatel Petr Gazdík.

Europoslanec Polčák pozastavil své členství ve STAN.

Ale šéfem skupiny byl podle policejní verze příběhu zlínský podnikatel Michal Redl, napojený na Hlubučkovu větev ve hnutí Starostů a nezávislých. Od pátku sedí rovněž ve vazbě.

Celý STAN má pod palcem Vít Rakušan, který je nezávislý ministr vnitra, ale opozice chce, aby také odstoupil.


A CO PROJEKT PIR/STAN?

Asi opět nejvykulenější jsou z celé situace Piráti, kteří už jako “pionýři” měli se STAN volební zkušenost, která je připravila o mnoho mandátů, a pro vládní koalici se stali jen chudými příbuznými, stejně jako pro mnoho zklamaných voličů, kteří vidí jak Piráti s jejich hlasy naložili, aby v kriminalizující koalici sklízejí pozici “Užitečného idiota”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..