Hospicové postřižiny budou i letos pomáhat potřebným

Již třetí ročník Hospicových postřižin se uskuteční v rámci Světového dne hospicové a paliativní péče. Benefiční akce na podporu Hospice sv. Jiří v Chebu odstartuje v sobotu 9. října 2021 ve 14:00 hodin, kdy 11 účastníků ostříhá své vlasy, které následně věnují na výrobu paruk a vlasových náhrad.

V rámci Světového dne hospicové a paliativní péče se uskuteční třetí ročník Hospicových postřižin. Druhou říjnovou sobotu, tedy 9. 10. 2021 od 14:00 odstartuje benefiční akce na podporu Hospice sv. Jiří a spočívá v ostříhání 11 účastníků, kteří své vlasy věnují na výrobu paruk a vlasových náhrad. To vše za předpokladů, že se do doby konání akce shromáždí prostřednictvím sbírky částka ve výši 100 000 Kč, pak o své vlasy účastníci postřižin přijdou, a to rukou profesionálních kadeřníků. Přispívat na postřižiny je možné pomocí sbírky zde

Cílem této akce je vyjádřit sounáležitost se ženami, s muži a dětmi, kteří o své vlasy přišli kvůli onkologické nebo jiné léčbě a zároveň vyjádřit obdiv pečujícím osobám, jež pečují o svého blízkého v domácím prostředí. Akce je také poděkováním pracovníkům a dobrovolníkům Hospice sv. Jiří, kteří se starají o umírající a zabezpečují provoz služeb. Benefiční akce má nejen získat finance na provoz hospice, ale také šířit osvětu o mobilní specializované paliativní péči. Samotný akt stříhání bude možné sledovat online prostřednictvím facebooku hospice, k dispozici budou také fotografie a videozáznam.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..