Kam zmizely miliony? Odborář Středula krátce před odstoupením z boje o Hrad utratil všechny dary.

Jak upozornil deník MF Dnes, ještě v prosinci odborovému předákovi z transparentního účtu odcházely nemalé částky. Například 29. prosince to bylo téměř 2,2 milionu korun, ke kterým přidal strohou poznámku, že jde o peníze na kontaktní kampaň.

Peníze, které na kampaň kandidát nevyužil, musí podle zákona odevzdat na dobročinné účely. U Středuly se nyní jedná o necelé čtyři tisíce. „Vyčištěný účet“ měl v době, kdy se už kampaň blížila do finiše.

Vzdal to kvůli výsledkům průzkumů

Odborový předák Středula uvedl, že odstoupení z kandidatury bylo rozhodnutím, které udělal až o víkendu. „Kdokoli, kdo vstupujte do prezidentské kandidatury, musí vždy počítat i s takovou variantou (odstoupení, pozn. red.) a já jsem jeden z nich. Finální rozhodnutí uzrálo ze soboty na neděli, i s mým týmem jsme to projednávali až v průběhu nedělního dne,“ prozradil pro CNN Prima NEWS.

Deník dále upozorňuje na částku 520 tisíc korun, kterou Středula vyúčtoval jako „úhradu za focení, následně první lednový den utratil 360 tisíc korun za tiskoviny a 420 tisíc za reklamní předměty“. V porovnání s kandidáty Petrem Pavel nebo Danuší Nerudovou, byl Středula v informování o svých nákladech spíše strohý.

Boj o hrad prý vzdal kvůli výsledkům průzkumů. „Dávají najevo, že mezi třemi favority jsou dva lidé, kteří nesmí být na prezidentském stolci, mají temnou komunistickou minulost – jeden je udavač, který byl agentem StB (Andrej Babiš, pozn. red.), druhý vojenský rozvědčík (Petr Pavel, pozn. red.),“ popsal Středula ve vysílání CNN Prima NEWS.

Třetí přímá volba prezidenta republiky bude zahájena v pátek 13. ledna 2023. Případné druhé kolo volby se uskuteční o dva týdny později.

zdroj:  CNN Prima NEWS.

Jeden myslel na “Kam zmizely miliony? Odborář Středula krátce před odstoupením z boje o Hrad utratil všechny dary.

  • Úterý, 10. ledna 2023 (11:05)
    Trvalý odkaz

    Neumí čestně prohrát, je to srab. Sebou stahuje lidi do pekel, kteří alespoň chtějí bojovat. Stejně by nejspíš neprošel do druhého kola. Jaká je špinavá tohle hra. To se lidi asi nikdy nedozví.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..