Karlovarská krajská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv

Z důvodu nárůstu počtu akutních respiračních onemocnění vyhlašuje Karlovarská krajská nemocnice s platností od pondělí 3. února od 12:00 hodin zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních nemocnic v Karlových Varech i v Chebu.

Zákaz platí do odvolání. Výjimku tvoří dětská oddělení obou nemocnic, kdy bude návštěva rodičům umožněna vždy po domluvě s lékařem a v závislosti na aktuálním provozním stavu oddělení.

Jak informovala Krajská hygienická stanice Karlovy Vary, v Karlovarském kraji dosáhla nemocnost akutními respiračními infekcemi hranice epidemie. Nemocných je 1853 lidí na 100 tisíc obyvatel. Proti minulému týdnu jde o nárůst o 38,5 procenta. Nemocnost stoupla ve všech věkových skupinách, zejména pak v dětské populaci. Nejvyšší byla v 5. kalendářním týdnu 2020 v okrese Karlovy Vary, kde bylo 2055 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Pokud se jedná přímo o chřipku, v regionu bylo od 30. kalendářního týdne 2019 do 5. kalendářního týdne 2020 evidováno celkem 24 potvrzených případů chřipky, a to především v dospělé populaci.

Obyvatelé, kteří se nechtějí nakazit chřipkou, by se pokud možno měli vyhýbat kontaktu s nemocnými a místům s velkou koncentrací lidí. Ve zvýšené míře by pak měli dodržovat základní hygienická pravidla, jako je mytí rukou mýdlem pod tekoucí teplou vodou. Pro posílení imunity je vhodné konzumovat dostatečné množství ovoce a zeleniny jako přirozených zdrojů vitamínů. Pokud se i přesto stane, že chřipkou onemocní, měli by se chovat zodpovědně a infekci rozhodně nepodceňovat.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..