Karlovarská výprava přivezla 15 medailí z Her X. letní olympiády dětí a mládeže

Olympiádu dětí a mládeže hostil Olomoucký kraj v termínu 26. – 30. června. Zúčastnily  se jí výpravy ze 14 krajů České republiky a celkem více než 3500 sportovců. Sportovci Karlovarského kraje z Her X. letní olympiády dětí a mládeže 2022, jež hostil Olomoucký kraj,  přivezli 15 medailí a řadu osobních rekordů. V celkovém pořadí krajů se Karlovarský kraj umístil na 13. místě.

Soutěžilo ve dvaceti sportech – atletika, badminton, basketbal, beachvolejbal, cyklistika, florbal, fotbal, gymnastika, házená, judo, kanoistika, karate, orientační běh, plavání, šerm, sportovní střelba, synchronizované plavání, taneční sport, tenis a volejbal. Medaile byly předány vítězům v 73 disciplínách. Sportovci se představili nejen v Olomouci, ale také v Prostějově, Uničově, Kojetíně, Přerově a Velké Bystřici.

„Náš kraj vyjelo reprezentovat 222 sportovců, kteří se představili ve dvaceti sportech a 73 disciplínách a já jsem hrdý na každého z nich, protože už to, že byli nominováni do olympijského týmu znamená, že podávají skvělé výkony po celou sezónu. Vím, že někteří byli svým představením na hrách zklamáni, ale já vnímám už samotnou účast jako velkou nadějí a příslib do budoucna, protože i srovnání se soupeři může motivovat naše mladé sportovce k další práci na vlastních výkonech. Za každou medaili jsem samozřejmě velmi rád, ale olympijská myšlenka nehovoří jen o úspěších na stupních vítězů, ale také o pravidlech fair play, úctě k soupeři, sounáležitosti, přátelství, a to považuji za nedílnou součást sportu,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák

Výprava Karlovarského kraje získala celkem 15 medailí – 5 zlatých, 2 stříbrné a 8 bronzových, což ji v celkovém pořadí krajů stačilo na 13. místo.