Karlovarský kraj podpoří dobrovolné hasiče

Rada Karlovarského kraje schválila návrh rozdělení dotací na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí kraje pro rok 2022. Jedná se o částku ve výši 11,4 milionu korun. Dotační program na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje je vyhlašován za účelem zabezpečení plošného pokrytí území regionu jednotkami požární ochrany. 

„Obdrželi jsme celkem 76 žádostí, které splnily podmínky programu. Objem požadavků pro získání dotace činí téměř 11 milionů korun, což je v souladu s alokovanou částkou. Systematickou podporu jednotek dobrovolných hasičů vnímáme jako velmi potřebnou, protože z dotačních peněz si mohou zakoupit nové vybavení a techniku, která zvýší komfort práce dobrovolných hasičů při zásazích nejrůznějšího charakteru a zároveň také úroveň podmínek pro účinnou ochranu zdraví, života a majetku obyvatel,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Jednotky sborů dobrovolných hasičů chtějí dotace využít například na pořízení nových cisternových automobilových stříkaček, na rekonstrukci objektu hasičské zbrojnice, na nákup izolačních přetlakových dýchacích přístrojů, osobních ochranných prostředků a nové termokamery. Z finančních prostředků si budou moci i rozšířit řidičská oprávnění na skupinu vozidel „C“, obměnit pneumatiky u cisternových stříkaček, pořídit užitková vozidla s přívěsem nebo nakoupit prostředky pro hašení lesních požárů.

 

Zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..