Karlovarští kriminalisté odhalili další pěstírnu konopí v kraji

Několikaměsíční výtečná práce karlovarských kriminalistů vedla k odhalení další indoorové pěstírny konopí v Karlovarském kraji v posledních měsících. Úspěšně tak pokračuje boj s drogovou kriminalitou. 

 

Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Karlovarska, kterého obvinili ze spáchání závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.  Obviněný muž měl od začátku prosince minulého roku do poloviny března roku letošního pěstovat v místě svého současného bydliště na Karlovarsku rostliny konopí. Z těch měl poté v úmyslu vyrobit drogu marihuanu.

 

“V úterý 15. března kriminalisté společně s policisty provedli v místě bydliště obviněného domovní prohlídku. Během té zadrželi dvaačtyřicetiletého muže a zajistili téměř 300 vzrostlých rostlin konopí, kdy většina měla průměrnou výšku jednoho metru,” uvedl nprap. Jakub Kopřiva, tiskový mluvčí PČR Karlovarského kraje.

 

Obviněný muž rostliny konopí pěstoval ve speciálně upravených místnostech. Zajištěno tedy bylo i kompletní vybavení indoorové pěstírny. V případě prokázání viny hrozí dvaačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody až na deset let.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..