Magistrát města Karlovy Vary informuje o omezení v dopravě

Na jaké uzavírky a omezení v dopravě se mají řidiči v nejbližší době v Karlových Varech a okolí připravit, upozorňuje pravidelně magistrát města. Z celého výčtu zde uvádíme tři nejaktuálnější, a také přinášíme informace o tom, co se děje na náplavce řeky Ohře.

Od 21. července do 7. srpna 2022 je úplně uzavřen provozu na silnici III/1792, v úseku Odolenovice – Přílezy obci Útvina a Krásné Údolí
z důvodu provádění stavebních prací. Název stavby je: „KV, III/1792, Odolenovice – Přílezy, rekonstrukce povrchu komunikace.“ Současně se navrhuje obousměrná objížďka po silnicích II. a III.třídy a stanovuje se její trasa: od křižovatky silnic III/1792 a III/1794 po silnici III/1794 směr Útvina, na křižovatku silnic III/1794 a I/20 po silnici I/20 směr Krásné Údolí, na křižovatku silnic I/20 a III/1792 směr Odolenovice a zpět.

Od 27. července do 20. prosince 2022 bude probíhat rekonstrukce Festivalového mostu, během níž dojde od 3. srpna k úplné uzavírce a snesení Festivalového mostu. Silniční doprava bude vedena přes provizorní most, který nebude určený pro pěší.  Z důvodu převedení dopravy na provizorní most dojde k uzavření části místní komunikace Goethova stezka ve směru od hotelu Pupp ke Galerii umění a dopravnímu omezení na místní komunikaci Mariánskolázeňská.  Doprava na provizorním mostě bude řízena světelnou signalizací. Chodci budou moci využívat trasu přes Labitzkého lávku.

Od 1. srpna 2022 do 31. února 2023 bude úplně uzavřen jízdní pruh místní komunikace ul. Bezručova v úseku od křižovatky s místní komunikací ul. Ondřejská a ul. 5. května po křižovatku s místní komunikací Havlíčkova. Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t a autobusy je vedena po místních komunikacích ul. 5. května, Máchova a Havlíčkova.  Pro vozidla s hmotností nad 3,5 t je stanovena ve směru od Prahy do lázeňského území po místních komunikacích ul. Pražská silnice a Na Vyhlídce, pro ostatní silniční dopravu nad 3,5 t ve směru od Prahy do města Karlovy Vary po silnici I/6.  Z důvodu nebezpečí sesuvu svahu sanovaných opěrných zdí pod ul. Bezručova jsou uzavřeny cesty pro pěší pod hotelem Thermal.

Kompletní svodka uzavírek a omezení v dopravě je zveřejněna na webových stránkách města: https://mmkv.cz/cs/aktuality/dopravni-omezeni-ve-meste-okoli-10

Na náplavce Ohře se začíná pracovat. Mezi řekou a současnou stezkou má vzniknout nová mlatová cesta, na kterou budou navazovat různé relaxační zóny jako například pláž, víceúčelové hřiště, vodní prvky pro děti, plochy pro občerstvení, venkovní cvičební stroje nebo místa na grilování. Jsou také navrženy betonové prvky jako schodiště a podesty, jež umožní na několika místech přístup k řece. Navíc bude stávající cyklostezka před loděnicí napojena na navazující budoucí úsek cyklostezky k Ostrovskému mostu.

 

Zdroj: MM KV

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..