Mariánské Lázně oživí kolonádní koncerty

K pravé lázeňské atmosféře patří pohárek z porcelánu, nádherně voňavé letní květiny na kolonádě, poklidná promenáda, křupavá oplatka a tradiční kolonádní koncerty. Těžko spočítat, kolik duší návštěvníků města vyléčily odpočinek a hudba za podpory Západočeského symfonického orchestru, který hraje na kolonádě už 201 let.

V průběhu letních měsíců probíhají neodmyslitelné kolonádní koncerty. Začínají vždy v 15:15 hodin a odehrávají se dvakrát týdně. A stejně tak „na lázeňskou notu“ bude naladěný oblíbený LETNÍ GALAKONCERT NA KOLONÁDĚ – jako vždy v poslední srpnovou středu. Orchestr bude řídit pan Martin Peschík.

Rozvrh kolonádních koncertů naleznete na https://zso.cz/#popup:2925

8. července proběhne Zahajovací koncert 4. ročníku festivalu Živé pohraničí/Lebendes Grenzland se sólistou světového jména, klavírním virtuozem Gerhardem Oppitzem.

V rámci festivalu se uskuteční 8 koncertů, mezi nimi i koncert věnovaný 150. výročí narození třetího prezidenta ČSR, JUDr. Emila Háchy, který byl, jak říkají historici, prezidentem lidskosti v době nelidskosti. Program festivalu je na https://zso.cz/koncerty/

Největší srpnovou kulturní událostí v Mariánských Lázních bude renomovaný Chopinův festival. Letos se bude konat jeho již 63. ročník a na jeho zahájení vystoupí dirigent Petr Vronský a kanadský sólista Charles Richard-Hamelin. Podrobný festivalový program naleznete na www.chopinfestival.cz. ZSO doprovodí ve čtvrtek 11. srpna v městském divadle také laureáty letošní klavírní soutěže.

V lehkém tónu oblíbených melodií vídeňského krále valčíků Johanna Strausse se bude 26. srpna odehrávat galakoncert v Casinu.

Předprodej abonentních vstupenek na novou sezonu „S hvězdami nad hlavou“ 2022/23 stále probíhá a na zahajovací koncert – prolog sezony s šéfdirigentem Radkem Baborákem a sólistkou Olgou Šroubkovou – se můžete těšit již 9. září.

 

Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..