Mariánské Lázně se chystají na novou sezónu

Mariánské Lázně zahájí v termínu 13. – 15. května další lázeňskou sezónu. Opět bude připraven bohatý program, jehož součástí bude tradiční žehnání pramenům, hudba různých žánrů, řemeslný a farmářský trh.

 

Oficiální část programu začne Koncertem Západočeského symfonického orchestru, který se bude konat v pátek 13.5. od 19.30 hodin ve Společenském domě Casino. Na programu bude „Rapsodie v modrém“ G. Gershwina v podání orchestru a Petry Janů. V sobotu 14. května se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie Mše svatá, která je plánována na desátou hodinu. Po ní bude následovat slavnostní akt na kolonádě, v jehož rámci církevní hodnostáři požehnají mariánskolázeňským pramenům.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, jehož hlavním hostem bude Pokáč. Dále zahrají například kapely RoxetTe revival Band, Zavěšený kafe a THE PEOPLE. Události budou přítomny také historické osobnosti v podání členů Divadla lidové tvorby. Velkým lákadlem bude i řemeslný jarmark.

V neděli se chopí programu Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, jejíž žáci předvedou pod vedením pedagogů vše, co se ve škole naučili.

Letošní ročník oživí dnes již zapomenutá mariánskolázeňská tradice, jíž je oslava Dne matek. Půjde o průvod Dechového orchestru mladých, mažoretek, maminek dětí a všech, kteří se chtějí bavit. Může se zúčastnit každý, kdo bude chtít tento krásný svátek pořádně oslavit.

 

Zdroj: https://www.marianskelazne.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..