Mariánské Lázně – město, které nevzkvétá

Jak se žije v českých městech? Na to už druhým rokem odpovídá projekt Obce v datech.

Tým expertů, konzultantů a analytiků zpracoval údaje například z Českého statistického úřadu, CERMATu, Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Úřadu práce, Unie filmových distributorů, Cenových map atd. a výsledkem je žebříček měst, který hodnotí kvalitu života v nich.

A jak dopadla lázeňská města v Karlovarském kraji?

Index ukazuje města s rozšířenou působností, čemuž odpovídají dvě lázeňská města – Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Karlovy Vary se celkově umístily na 128. místě z 205 hodnocených, Mariánské Lázně pak skončily 154.

Právě druhé jmenované město si od loňského roku navíc výrazně pohoršilo. Za zmínku určitě stojí čtvrté místo Mariánek v ČR v indexu kvality ovzduší, ale chlubit se nemůžou naopak 202. pozicí – tedy tři místa od konce – v indexu dojezdu do nemocnice. Úplně poslední, a to na 205. místě skončily, Mariánské Lázně v indexu přírůstku obyvatelstva. Město si také razantně pohoršilo v indexu kvalitních středních škol – předposlední, tedy 204. pozice ze všech hodnocených měst, nebude pro budoucí studenty velkým lákadlem pro studium. Město si naopak polepšilo o 32 pozic na 65. místo v indexu dopravní nehodovosti a o 13 míst ve finanční dostupnosti bydlení, konkrétně ze 148. místa na místo 135. Stejně jako v loňském roce se Mariánské Lázně umístily na 181. místě v indexu exekucí.

Výsledky tak příliš neodpovídají tomu, jak se snaží svou práci prezentovat mariánskolázeňští Piráti, kteří město jako hlavní článek koalice řídí. Jejich webové stránky hlásají: “Dlouhodobým cílem mariánskolázeňských Pirátů je vrátit Mariánské Lázně na výsluní světové turistiky a zároveň zajistit skvělé město pro život místních”. Tvrdá data ale v současné době bohužel ukazují, že jsou v ČR desítky měst, ve kterých se žije mnohem lépe…

Autor: Redakce / Zdroj: obcevdatech.cz


 

Jeden myslel na “Mariánské Lázně – město, které nevzkvétá

 • Čtvrtek, 16. ledna 2020 (12:27)
  Trvalý odkaz

  Dobrý Den a Pozdrav ze Salzburgu !!!
  Potom co jsem viďěl a zažil v “Nemocnici” v Mariánkách jsi myslím, že to Jméno ” Nemocnice” je hodně přehnané !!! Můj Bratr tam leží po Operaci Kýče a ještě k tomu má ca.20 Let Multiplesklerózu,ale tato Instituce není “Nemocnice” ale vlastně Geriatrie s Improvisovanou Ambulancí ??? Ale leží centrál,to jo !!!
  Jiři Vácha / Salzburg…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..