Město zesílilo bezpečnost u školy v Tuhnicích

Prostor před ZŠ Poštovní v Karlových Varech doznal několika změn. Důvodem bylo posílení dopravně bezpečnostních opatření pohybu školáků.

 

„K realizaci řady opatření v místě vjezdu do areálu školy a v přilehlé křižovatce ulic Šumavská a Moskevská jsme přistoupili na základě četných podnětů rodičů, jejichž děti tuto školu navštěvují a také podnětů místních obyvatel. Před začátkem vyučování a po jeho skončení zde docházelo ke značně nebezpečným situacím. Rodiče, kteří přiváželi děti do školy, nerespektovali dopravní značení, zastavovali nebo parkovali v křižovatce, často i v několika řadách, při výjezdu a otáčení ohrožovali děti i další osoby přicházející do areálu,“ vysvětluje radní pro dopravu Martin Dušek, podle nějž byl soubor úprav a opatření navržen po konzultacích s městkou policií, Dopravním inspektorátem Policie ČR a vedením školy.

Na výjezdu z přilehlého parkoviště byly nainstalovány zpomalovací polštáře, hranice křižovatky je osázena plastovými sloupky. „Takzvané balisety důkladněji, fyzicky i opticky, označují profil křižovatky a místo, kde platí zákaz zastavení a tedy i parkování,“ upřesňuje Martin Dušek.

Z prostoru před vchodem do areálu byly odstraněny nádoby na separovaný odpad, které byly přesunuty na nově vytvořené stanoviště v nedaleké Bečovské ulici u prodejny nábytku. V prostoru před bránou školy je budován nový úsek chodníku. „Tímto chodníkem umožníme dětem i ostatním pěším bezpečnější průchod z areálu školy k nedaleké zastávce MHD,“ uzavírá radní města.

 

Zdroj: MM KV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..