Netradiční mateřskou školu otevřeli v Chebu

V Chebu začal nově fungovat dětský lesní klub Pod Lipami, kde děti tráví většinu dne venku, za jakéhokoli počasí. Na odpočinek mají děti prostor v provizorním vojenském stanu. Vzdělávaní v klubu vychází z konceptu lesních mateřských škol a školního vzdělávacího plánu, který je vypracován na danou skupinku dětí a prostředí.

V současné chvíli ještě probíhá výstavba chatky, kde děti najdou lepší zázemí. Na řadu pak přijde dokončení střechy a instalace kamen, aby se zde v chladných dnech mohlo zatopit a usušit dětem oblečení. To vše zásluhou dárců, kteří vybudování zázemí klubu podporují. Klub se nachází nad chebskou Krajinkou, v ulici Pod Lipami, na pronajaté zahradě přilehlého statku.

„Základem je dobré oblečení, pobytem na čerstvém vzduchu se posiluje nejen imunitní systém, ale podporuje se i všestranný rozvoj,“ popisuje hlavní pedagožka klubu Marcela Ambrožová.

Vzdělávaní v klubu vychází z konceptu lesních mateřských škol a školního vzdělávacího plánu, který je vypracován na danou skupinku dětí a prostředí. Věnují se i předškolní přípravě, vnímají rytmus ročního období a jednotlivých měsíců. Například měsíc září byl věnován tématu žní a úrody. Jak prozradila Marcela Ambrožová ctí i různé tradice a slavnosti.

 

„Klub je v současnosti otevřen tři dny v týdnu od 8 do 15.30. Pokud je rodičům tento koncept vzdělávání blízký, ale v současné době stále neví, zda je to pro ně a jejich děti ta správná školka, můžou přijít a společně s námi si den v lesním klubu vyzkoušet,“ doplnila Ambrožová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..