Optimalizace deseti linek MHD přinese cestujícím více pohodlí

Vedení Dopravního podniku Karlovy Vary (DPKV) připravilo změny, kterými vychází vstříc cestujícím a jejich potřebám. Podle slov náměstka karlovarské primátorky Tomáše Trtka, do jehož gesce dopravní podnik spadá, se při úpravách jízdních řádů vycházelo hned z několika faktorů a také konkrétních požadavků obyvatel města.

„Pravidelně modernizujeme vozový park a naše vozy jsou vybaveny takzvanými sčítacími branami cestujících. To znamená, že máme detailní přehled o každé lince a troufnu si říci, že i každé zastávce,“ vysvětluje náměstek karlovarské primátorky.

A právě souhrn těchto informací, doplněný o požadavky cestujících, byl základem připravených změn, které se dotknou deseti linek. „Některé linky prodloužíme, jiné zefektivníme, v některých případech pošleme spoje i do nových zastávek. Naše městská hromadná doprava se zase o něco rozšíří a některým lidem nabídne snazší a pohodlnější dopravu ze svého bydliště například do zaměstnání, centra města nebo k lékaři. Myslíme si, že jsme připravili pouze pozitivní změny, a proto nečekáme žádnou velkou kritiku,“ říká Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva DPKV pověřený řízením této společnosti.

Na lince číslo 1 se změny týkají prodloužení trasy vybraných spojů. Dvojka bude během všedního dne pravidelně zajíždět do nové zastávky KV Aréna parkoviště a čtyřka bude prodloužena a posílena. Šestka bude jezdit po Západní ulici a některé spoje zajedou až ke krajskému úřadu. Polední osmička skončí v Olšových Vratech a devítka bude o víkendu zajíždět na Letnou, místo třináctky. „Dvanáctka již nebude zajíždět na Dolní Kamennou, neboť o tuto zastávku nebyl mezi cestujícími zájem. Bude tedy zrušena. U spojů linky číslo 16 dojde k časovým posunům, některé spoje čísla 17 budou prodlouženy do Bohatic a jednadvacítka pojede nově ke krematoriu přes zastávku Pivovar,“ dodává místopředseda představenstva s tím, že detailní rozpis změn najdou cestující na webu společnosti, sociálních sítích i v předprodeji jízdenek.

Změny v karlovarské městské hromadné dopravě začnou platit od 1. ledna příštího roku a budou samozřejmě i dále předmětem monitoringu vedení DPKV.

Nové jízdní řády najdete na webu Dopravního podniku Karlovy Vary

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..