Plutnar rozhodl vteřinu před koncem! Energie bere dva body

Nejprve to vypadalo na nudnější zápas, ve druhé části přišla přestřelka a poté zase gólově nudnější třetina. Ostré zákroky, pět branek a obrovská radost jednu vteřinu před koncem, to vše nabídl nedělní zápas s Olomoucí. Jednoznačným hrdinou se stal obránce Michal Plutnar, jehož branka padla v ten nejpozdější moment, kdy jen mohla. Energie porazila Olomouc v prodloužení a bere důležité dva body.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

V nedělním utkání proti Olomouci se gólové hody úplně neočekávaly, dlouholeté zkušenosti s hanáckým týmem hovořily jasně pro defenzivní hokej. První třetina tomu i zcela jasně nasvědčovala. Nebyly k vidění žádné tutovky, ofenzivní smrště na branku nebo střelecké kanonády, byla to spíše ne moc zajímavá podívaná. První větší šance přišla po polovině třetiny, když Tomeček nepřekonal Habala, karlovarský brankář dostal šanci v základní sestavě letos poprvé. V první třetině si energetici vyzkoušeli také přesilovou hru, ani ta ale větší vzrušení nepřinesla.

Ve stejném tempu začala i druhá perioda, ta se ale naštěstí po chvíli poměrně rozjela. První větší šance měla Olomouc, když si Hanáci zahráli i dvě přesilové hry, branku z toho ale nevytěžili. Jako první skórovali ale domácí, po Hanouskově výborném zachycení puku z první propálil brankáře Tomáš Rachůnek. Hned vzápětí ale přišlo karlovarské oslabení a z toho olomoucký gól, Jan Knotek nehlídán před brankou jen nastavil hokejku a nasměroval puk za Habala. Pro karlovarské ale bylo ještě hůř, jen padesát vteřin a síť za Habalem se vlnila znovu. Tvrdá rána Dalibora Řezníčka od modré čáry nebyla k zastavení a prolétla až do sítě.

Karlovarští se ale nehodlali smířit s nepříznivým stavem a stačila jim také necelá minuta k další brance. Vyhrané vhazování na hůl kapitána Tomáše Vondráčka, který se nerozpakoval a poslal puk přesně k tyči. Kromě branek ale bylo k vidění také několik hodně tvrdých zákroků, které díky nevylučování stále gradovaly, až začínaly být nebezpečné. Doslova otloukánkem se stal Beránek, který už tak zraněný, musel snést ještě několik dalších zákroků, sám pak byl na konci třetiny vyloučen.

Začátek poslední části patřil zcela jasně Olomouci. I díky části přesilové hry z toho byl poměrně silný tlak, k vedoucí brance ale nepřispěl. Zatažený hokej se ale změnil v opravdovou ofenzivní smršť a oba týmy se střídaly ve velikých šancích. Na straně hostů měl prostor Klimek, na domácí pak Kulich s Beránkem, nikdo ale stále další gól přidal nedokázal. Pět minut před koncem měl obrovskou šanci Flek, sám před brankářem ale bekhendem trefil tyč. Zápas tak došel až do prodloužení, už to vypadalo i na samostatné nájezdy, když jednu vteřinu před koncem napálil puk Michal Plutnar a trefil se zcela přesně, Olomouc už nezachránila ani trenérská výzva.

OHLASY TRENÉRŮ

Jan Tomajko (HC Olomouc): Řekl bych vyrovnaný zápas, 2:2 po šedesáti minutách, potom byli šťastnější domácí. Škoda, škoda. Pro nás každý bod dobrý, i ten jeden bereme. Takový vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách, přelévalo se to, domácí byli šťastnější.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme ten zápas dokázali zvládnout. Hlavně jsem rád za to, jak jsme ten zápas dokázali odpracovat. Všichni hráči se snažili na 100 % plnit taktiku, kterou jsme si dali před zápasem. Řekli jsme si, že budeme bojovat o každý bod do posledního střídání a to se nám povedlo. Šance byly na obou stranách, zvládli jsme těžkou pasáž, kdy s námi zamávala ta obdržená branka, nebyli jsme úplně v psychické pohodě, ale i to jsme zvládli.