Policisté převzali slavnostní ocenění.

V pátek 20. května dopoledne se v Karlovarském městském divadle uskutečnil slavnostní akt, během něhož bylo policistkám a policistům Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje předáno ocenění za službu u Policie České republiky.

Předávání zahájila znělka Policie ČR, po které nastoupila čestná jednotka s praporem Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Slavnostní atmosféru příchodu vdechl Husitský chorál.

„Je tomu více jak dva roky, kdy jsme se naposledy sešli za účelem ocenění těch z Vašich kolegyň a kolegů, kteří vykonávali službu u Policie České republiky více jak 10 let. Uplynulé období bylo pro Policii České republiky složité. Museli jsme řešit řadu úkolů a opatření, se kterými jsme se v minulosti nesetkali. Nejprve to bylo kvůli opatřením souvisejícím s pandemií Covid 19 a nyní od února tohoto roku povinnosti spojené s migrační vlnou uprchlíků z Ukrajiny. Docházelo k dělení kolektivů na skupiny, uzávěrám hraničních přechodů do SRN, dvou okresů Karlovarského kraje a v nedávné době vybudování, zprovoznění a především personální zajištění asistenčního centra pomoci Ukrajině. Vše jsme zvládli a prokázali, že jsme jeden vynikající tým. Z tohoto místa bych Vám chtěl za Vaši práci poděkovat, poděkovat i Vašim kolegům, kteří zde nejsou a v neposlední řadě i Vašim rodinám, které Vám vytváří potřebné zázemí, klid a pohodu pro práci. Jako výraz poděkování za Vaší dlouhodobou službu pro občany této země a věrnost Policii České republiky dnes převážná většina z Vás obdrží z rukou prvního náměstka policejního prezidenta medaile pana policejního prezidenta za věrnost tří stupňů. Předem každému oceněnému blahopřeji a velmi mu to přeji.“ sdělil na úvod krajský ředitel brig. gen. Mgr. Petr Macháček.

Ocenění ve formě medaile policejního prezidenta předával první náměstek policejního prezidenta genmjr. Ing. Tomáš Lerch, který spolu s krajským ředitelem všem oceněným poblahopřál a dámám navíc udělal radost květinou.

„Celkem 101 policistů a policistek si převzalo za dlouhodobé a iniciativní dosahování velmi dobrých pracovních výsledků a trvání služebního poměru v délce 10 let, 20 let a 30 let medaili III. stupně, II. stupně a I. stupně,“ informovala policejní mluvčí Kateřina Pešková.

 

Zdroj: Policie ČR/foto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..