Pozvánka na konferenci o vlivu moderních technologií na lidské zdraví

Do Krajské knihovny v Karlových Varech Dvorech můžete zavítat 19. března 2020 na odbornou konferenci s názvem “Den zdravého mozku a paměti – vliv moderních technologií”.

Na akci se návštěvníci dozvědí více o tom, jak pokročilé technologie mohou pozitivně i negativně zasáhnout zdraví člověka. Záštitu nad konferencí převzal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.  

Konference je určena laické i odborné veřejnosti. Dopolední části se mohou zúčastnit pedagogové, výchovní poradci či psychologové. Odpolední program se orientuje především na rodiče a další zájemce. Přednášející představí mimo jiné ochranné počítačové programy a další postupy, jimiž lze zabránit vzniku závislostí.  „Akce je součástí „Národního týdne trénování paměti“. Pořádá ji Česká společnost pro trénování mozku a mozkový jogging a navazuje na celosvětovou akci „Týden uvědomění si mozku“ (Brain Awareness Week) a dále akci „Týden mozku“ Akademie věd ČR, “ vysvětlil Aleš Procházka, certifikovaný trenér paměti, zástupce organizace Zlepši paměť, která se ve spolupráci se spolkem Biblio podílí na přípravě akce.

Návštěvníci se budou moci zúčastnit také zajímavého doprovodného programu.  Jedná se například o testování IQ (Mensa), představení přístroje na měření aktivity mozku – tzv. biofeedback, kurzy trénování paměti pro studenty. K vidění bude model mozku a mnoho dalších zajímavostí. 

Vstup na konferenci je zdarma, ale je nutné se přihlásit na stránkách akce​. Testování IQ je zpoplatněno. 

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..