Psovodi předvedli excelentní výkony

O pohár ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje pro rok 2022 se v Karlovarském kraji soutěžilo v první polovině května letošního roku. V přeboru ve výkonu služební kynologie bylo k vidění spousta skvělých výkonů. Závod zaštítil brig. gen. Mgr. Petr Macháček, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

„Závodů se zúčastnilo 8 nejlepších psovodů z územních odborů Karlovy Vary, Sokolov a Cheb. Jednotlivé disciplíny byly zaměřeny na praktický výkon služeb. Své schopnosti měřili ve třech disciplínách, a to pachové práce, obrana a poslušnost. Účelem bylo prověření připravenosti služebních psů, ale taktéž předání zkušeností jednotlivých psovodů,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Závod, který trval celkem čtyři dny, ovládli v kategorii pachových prací pprap. Jaroslav Bašta
ze Sokolova se svým služebním psem Taronem, v kategorii obranných prací pprap. Martin Havlíček
z Chebu se svým služebním psem Cooperem, který zazářil i mezi jednotlivci. Druhé místo získal pprap. Zdeněk Prokop ze Sokolova se svým služebním psem Egonem a třetí se mezi jednotlivci umístil nestor kynologie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje prap. Luboš Šmolík z Chebu se služebním psem Dagem.

„Mezi družstvy se z prvenství mohli radovat psovodi z územního odboru Cheb, kteří za sebou nechali kolegy ze Sokolovska i Karlovarska. Psovodem praxe byl vyhlášen pprap. František Kůta z Chebu se svým služebním psem Yrolem,“ doplnil policejní mluvčí.

 

Zdroj: Policie ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..