Řidič se dopustil hned několika přestupků

V pondělí 10. října dohlíželi policisté z odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne si policisté na dálnici D6 u Chebu ve směru z Karlových Varů všimli nákladního vozidla, u kterého bylo lustrací zjistěno, že má přívěs téměř rok a půl neplatnou technickou kontrolu. Navíc dechová zkouška prokázala, že se řidič před jízdou napil.

„Dopravní policisté se tedy rozhodli uvedené nákladní vozidlo značky Volvo zastavit a provést kontrolu osádky. Při kontrole policisté dále zjistili, že neplatnou technickou má také nákladní vozidlo. Dále jednačtyřicetiletý řidič nepředložil záznamy o době řízení vozidla, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku. Měl také neoprávněně vyjmout záznamový list. Policisté s mužem na místě provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem téměř 0,5 promile. Muži byl na místě zadržen řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek.

Dopravní policisté oznámili přestupková jednání, kterých se řidič dopustil, příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání.

 

Zdroj: Policie ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..