Stalker obtěžoval bývalou přítelkyni

Osmačtyřicetiletý muž z Plzeňska se nedokázal vyrovnat s rozchodem a své bývalé třiapadesátileté přítelkyni dělal od první poloviny května do první poloviny června letošního roku ze života peklo, když ji na různých místech v Karlových Varech opakovaně omezoval v obvyklém způsobu života. Karlovarští kriminalisté ho obvinili ze spáchání přečinů nebezpečné pronásledování, nebezpečné vyhrožování, poškození cizí věci a výtržnictví.

Žena ho opakovaně žádala, aby ji přestal nadále kontaktovat, přesto jí muž posílal nejen SMS zprávy, ale i zprávy přes komunikační aplikaci. „Ve čtvrtek 19. května letošního roku měl obviněný muž ženu vyhledat v místě jejího zaměstnání. Tam jí měl sdělit, že spolu musí být partneři i nadále. Když mu žena odpověděla, ať ji nechá, muž ji udeřil pěstí do oblasti hlavy a z místa odešel. O pár dní později měl na ženu opět čekat před místem zaměstnání, kde ji vulgárně urážel,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek.

Pronásledování pokračovalo i nadále. V neděli 29. května šla žena po práci ke svému autu. V tu chvíli k ní obviněný muž přistoupil a začal jí vyhrožovat a chrlit na ni vulgární nadávky. Žena měla strach a svolila ke schůzce, během níž jí muž opět nadával a pěstí jí rozbil okénko u řidiče. Poté, co se ženě povedlo ze smluveného místa odjet, muž nasedl do svého vozidla a začal ji pronásledovat. Dokonce jí po chvíli zablokoval cestu a po vystoupení ze svého auta jí vyhrožoval fyzickým násilím. Ženě se naštěstí podařilo z místa odjet.

„Vše mělo vyvrcholit o tři dny později ve středu 1. června letošního roku. Muž měl na svou bývalou přítelkyni opět čekat před zaměstnáním. Poté, co žena vyšla ven, ji měl ihned začít vulgárně urážet. Zastat se jí měla kolegyně, která vstoupila muži do cesty. Poškozená žena poté celou věc oznámila na linku 158. To, že jeho bývalá přítelkyně utekla zpět do budovy, muže zřejmě rozčílilo. Měl nastoupit do svého vozidla, se kterým měl nejméně třikrát najet do vozidla třiapadesátileté ženy a z místa odjet,“ dodal policejní mluvčí.

Policisté začali případ ihned řešit a muž byl přibližně za dvacet minut, které uplynuly od oznámení výše zmíněného útoku, zadržen. Státní zástupce přijal návrh na vzetí obviněného muže, který byl již v minulosti odsouzen za výtržnictví a jenž svým jednáním způsobil škodu kolem 20 tisíc korun, do vazby. Pokud mu kriminalisté prokáží vinu, bude moci o svém chování přemýšlet za mřížemi až tři roky.

 

Zdroj: Policie ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..