Tichý svět radí, jak řešit potíže se sluchem

Řešíte vy nebo někdo ve vašem okolí potíže se sluchem? Máte pocit, že hůř slyšíte? Organizace Tichý svět poskytuje zdarma komplexní podporu v podobě sociálních služeb lidem se sluchovými obtížemi a mimo jiné poskytuje podporu a poradenství i lidem, kteří o sluch přišli či přicházejí
v průběhu života, např. ve stáří.

Ztráta sluchu s sebou nese velkou řadu doprovodných problémů a obtíží. Když např. senior přichází o sluch, ztrácí tím rovněž přirozený kontakt se svým okolím i rodinou a celková kvalita jeho života se postupně zhoršuje. Pokud rodina takovou situaci vnímá, je vhodné, aby se ji pokusila řešit a seniorovi umožnila ztrátu jeho sluchu minimalizovat.

Jaké zvolit řešení? Je sluchadlo jedinou možností? Jak vypadá celý proces, na jehož konci je alespoň částečný návrat sluchu?

Se vším může pomoct právě Tichý svět. Sociální pracovnice se se zájemcem (a třeba i jeho rodinou) setká, zmapuje jeho situaci a společně navrhnou a naplánují např. audiologické vyšetření u doktora, projdou spolu možnosti kompenzačních pomůcek či další možná řešení, která povedou ke snížení sluchových obtíží.

“Kdokoliv bude mít zájem o využití služeb, může mě kontaktovat na tel. čísle 607 086 461 nebo na emailové adrese dominik.dolejs@tichysvet.cz,” říká vedoucí pracovník plzeňské pobočky Tichého světa Dominik Dolejš.

Sociální služby jsou k dispozici po celém Plzeňském i Karlovarském kraji zdarma.

Více informací naleznete na webových stránkách www.tichysvet.cz  nebo na facebookové stránce.

 

Zdroj: Tichý svět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..