V Kapucínském klášteře v Sokolově se dočasně nebudou konat svatby

Kapucínský klášter, který byl založen v období masového zakládání kapucínských klášterů v Čechách v 17. století, je v Sokolově místem vyhledávaným pro konání svatebních obřadů. V areálu kláštera však svatby dočasně probíhat nebudou, protože bude z důvodu rekonstrukce omezen přístup do kostela Antonína Peduánského, který je součástí Kapucínského kláštera. Vloni totiž byly před vstupem do kostela odstraněny sochy, jež se postupem času začaly vlivem nestabilního podloží naklánět. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto, že budou provedeny kompletní oprava podesty a restaurování soch, což bude akce poměrně náročná.

Opravy, které jsou nezbytným krokem pro zachování dědictví po předchozích obyvatelích města, začnou od 1. října 2022 a jejich konec je plánovaný na 31. května 2023. Sochy svatého Petra z Alkantary, svatého Antonína Peduánského a svatého Felixe z Kantalicie financovali před více než 270 lety tehdejší sokolovští měšťané.

Nicméně vdavekchtiví občané si nemusí zoufat, neboť svatební obřady se mohou i nadále uskutečňovat v krásném areálu sokolovského zámku.

 

Zdroj: Město Sokolov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..